آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28912

کشف رخنه امنیتی در گوشی بلک بری

شرکت BlackBerry یک آسیب پذیری جدید در مجوز دسترسی به برخی از گوشی های Z10 کشف کرده که به یک برنامه کاربردی مخرب اجازه می دهد تا مجوزهای دسترسی را به دست آورد.

ایسنا- با کشف آسیب‌پذیری جدید، شرکت بلک‌بری در قالب یک راهنمایی امنیتی برای رفع مشکل در رابطه با حفاظت BlackBerry، ابزار پشتیبان‌گیری و امنیت ارایه کرده است.
این برنامه راهنمای امنیتی برای کسانی که گوشی هوشمند Z10 با صفحه نمایش لمسی را خریده‌اند، منتشر شده است.با توجه به راهنمایی امنیتی منتشر شده، یک آسیب‌پذیری بالاترین حق دسترسی در نرم‌افزار برخی از گوشی‌های Z10 وجود دارد که می‌تواند به یک برنامه کاربردی مخرب اجازه دهد تا مجوزهای دسترسی را به‌دست آورد. این مساله می‌تواند به یک هکر اجازه دهد تا به رمز عبور دستگاه دسترسی پیدا کند.
عامل بحرانی در این آسیب‌پذیری آن است که این رخنه امنیتی می‌تواند کاربر دستگاه را برای نصب یک برنامه کاربردی فریب دهد که این برنامه می‌تواند از طریق BlackBerry Protect، رمز عبور دستگاه را تغییر دهد. بنا بر اعلام مرکز ماهر در این حالت با وجود آن که دستگاه در دستان کاربر است اما داده‌های دستگاه در اختیار هکرها قرار دارد.
بلک‌بری 10 نسخه 10.0.10.261 و نسخه‌های قبل از آن به استثنای نسخه 10.0.9.2743 تحت تاثیر این رخنه امنیتی قرار دارند. BlackBerry 7 و نسخه‌های پیش از آن تحت تاثیر این آسیب‌پذیری قرار ندارند.
شرکت بلک‌بری در راهنمایی امنیتی خود آورده است که در حال حاضر از این مشکل به طور فعال سوءاستفاده نمی‌شود اما صاحبانBlackBerry Z10 و مدیران شبکه IT که در سازمان خود از گوشی‌های هوشمند BlackBerry Z10 استفاده می‌کنند باید دستگاه‌های خود را در اسرع وقت به‌روزرسانی کنند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :