آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28997

در دیدار وزيران فناوري اطلاعات ايران و چين مطرح شد

بايد اينترنت پاك در جهان حاكم شود

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات جمهوري اسلامي ايران روز دوشنبه با همتاي چيني خود در زمينه توسعه روابط از جمله در مورد سرمايه گذاري هاي مشترك گفت وگو كردند.

ايرنا- محمدحسن نامي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران كه در راس هياتي به پكن سفر كرده عصر روز دوشنبه با ميااو وي (Miao Wei) وزير صنعت و فناوري اطلاعات چين ديدار و مذاكره كرد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات كشورمان ملاقات با طرف چيني را خوب ارزيابي كرد.
وی گفت: هدف اصلي ديدار از چين و ملاقات امروز با آقاي ميااو وي در زمينه سرمايه‌گذاري مشترك و استفاده از بخش خصوصي براي توسعه زيرساخت‌ها از جمله در حوزه فناوري ارتباطات و اطلاعات (ICT) در جمهوري اسلامي ايران است.
وي با اشاره به نگراني مشترك دو كشور در برخي زمينه‌ها از جمله اينترنت، افزود: در گفت‌وگوهايي كه با وزير صنعت و فناوري اطلاعات چين داشتيم مشخص شد دو كشور نگاه مشتركي به ويژه در بخش اينترنت دارند.
نامي با تاكيد براينكه ايران معتقد است براي حفظ خانواده به عنوان هسته اصلي جامعه بايد اينترنت پاك در جهان حاكم شود، گفت: چيني‌ها هم همين توجه را دارند و اين نگاه مشترك مي‌تواند زمينه خوبي براي همكاري‌هاي بيشتر در اين عرصه باشد.
وي گفت: جمهوري اسلامي ايران در نظر دارد روابط خود را در زمينه صنعت و فناوري اطلاعات با كشور چين بيش از گذشته توسعه دهد و طرف چيني نيز اشتياق خود را براي حضور در اين صحنه اعلام
كرده است.
وزير صنعت و ارتباطات چين نيز طي اظهاراتي ايران را يك كشور تاريخي و كهن از جمله در عرصه علم و دانش خواند و گفت: در سال‌هاي اخير روابط دو كشور در حوزه‌هاي مختلف از جمله فناوري اطلاعات و ارتباطات بيشتر شده است.
وي سفر هيات عالي رتبه ايراني به پكن را نيز فرصت خوبي براي گفت‌وگوهاي بيشتر در زمينه مسايل مورد علاقه دانست.
نامي و هيات همراه عصر امروز پكن را به مقصد دو استان جنوب چين براي حضور در نشست مسوولان چند شركت بزرگ مخابراتي ترك كردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :