آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29030

مترجم پارس به کنسرسیوم ترجمه ماشینی اروپا پیوست

سامانه خدمات ترجمه برخط مترجم پارس به کنسرسیوم مراکز ترجمه ماشینی اتحادیه اروپا پیوست.

ایتنا- فرزین مدیر طرح اجرایی سامانه مترجم پارس اعلام کرد که با راه‌اندازی این سرویس، کاربران ایرانی می‌توانند ترجمه متن از ۲۶ زبان به فارسی را روی صفحه رایانه خود دریافت کنند.
در حال حاضر این سرویس به صورت آزمایشی و رایگان ارایه می‌شود. در آینده نزدیک سرویس ترجمه ویژه نمایش روی تلفن‌های همراه نیز ارایه خواهد شد.
فرزین گفت: مترجم پارس یک سامانه ترجمه متن انگلیسی به جمله‌های فارسی است که تمام مراحل پژوهشی، طراحی، ساخت و راه‌اندازی آن توسط نیروهای متخصص داخل کشور انجام شده است.
نخستین محصول مترجم پارس نگارش ۱ در قالب بسته نرم‌افزار‌ی روی لوح فشرده در مهرماه ۱۳۷۶ در اختیار دانش پژوهان قرار گرفت و جدیدترین محصول مترجم پارس نگارش ۳ با پوشش ترجمه تخصصی در ۳۸ رشته علمی و کاربردی به بازار عرضه شد.
خدمات ترجمه برخط (سرویس انلاین) مترجم پارس بیش از یکدهه است که در پایگاه اینترنتی به نشانی
www.ParsTranslator.net فعال است.
به گفته فرزین، این تارنما تاکنون به بیش از ۱۸ میلیون تقاضای ترجمه متن انگلیسی به فارسی در ۳۸ رشته تخصصی، پاسخگو بوده است.
مدیرمسوول انتشارات مبنا رایانه پژواک گفت: با توجه به سازوکار پیش‌بینی شده در طراحی توسعه سامانه مترجم پارس، آمادگی کامل برای قبول سفارش اختصاصی کردن مترجم پارس برای پاسخگویی به نیازهای ویژه درون سازمانی ارگان‌ها نیز وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :