آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29037

با ارایه درخواست به رگولاتوری

«پرسپولیس» می خواهد در قشم اپراتور ارتباطی تاسیس کند

به گفته رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخواست مجوز راه اندازی یک اپراتور ارتباطی و ایجاد شهر الکترونیکی در قشم را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه کرده است.

ایسنا– محمدعلی فرقانی با بیان این مطلب گفت: از آنجا که مجوزی که رویانیان خواسته بود در بعضی زمینه‌ها به شبکه‌ دسترسی فیبرنوری مربوط می‌شد و این مجوز قبلا به اپراتور چهارم یعنی شرکت ایرانیان نت واگذار شده بود، قرار شد در صورت موافقت اپراتور چهارم بخشی از کار که مربوط به قشم می‌شود به پرسپولیس واگذار شود.
وی افزود: این درخواست باید با شرکت ایرانیان نت مطرح شود و در صورت موافقت اپراتور چهارم این موضوع در سازمان تنظیم مقررات دنبال خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات در خصوص اینکه آیا برای ورود به این حوزه نیاز به تخصص و دانش مرتبط وجود ندارد و هر فردی می‌تواند درخواست راه‌اندازی اپراتوری جدید داشته باشد، گفت: افراد مختلف می‌توانند در این زمینه درخواست خود را مطرح کنند اما در نهایت در مرحله صدور پروانه پس از بررسی‌های مختلف براساس اصول و ضوابط با این درخواست‌ها برخورد خواهد شد.
وی همچنین گفت: ما در کمیسیون تنظیم مقررات ضوابط و اصولی داریم که براساس آنها درخواست‌ها را بررسی کرده و مطابق با آنها با متقاضیان برخورد می‌کنیم و اگر درخواستی مطابق با این قوانین باشد طبعا فرد متقاضی می‌تواند جزو متقاضیان نهایی آن پروانه قرار گیرد.
فرقانی گفت: البته پروانه‌های ارتباطی عموما به صورت مزایده واگذار می‌شوند و به خصوص درباره‌ پروانه‌هایی که درآمد‌های بالاتری دارند برای آنکه فضای رقابتی وجود داشته باشد همه می‌توانند درخواست خود را مطرح کنند تا در نهایت در قالب یک فضای رقابتی سالم بخش مورد نظر واگذار شود.
رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی در خصوص سهم 20 درصدی دولت از اپراتور چهارم و اینکه آیا قرار است سهم بخش دولتی به رویانیان واگذار شود، گفت: بحث مشارکت مطرح نیست بلکه بحث کارگذاری است و در صورت موافقت شرکت ایرانیان نت بخشی از امور این شرکت در قشم بر عهده ایشان قرار خواهد گرفت.
وی در درباره‌ نحوه همکاری رویانیان با اپراتور چهارم گفت: قرار بر آن است که در صورت موافقت شرکت ایرانیان نت سازمان تنظیم مقررات رادیویی این بحث را بررسی کند تا بخشی از کار این اپراتور در قشم به ایشان واگذار شود.
فرقانی افزود: در صورت موافقت شرکت ایرانیان نت رگولاتوری مخالفتی با این موضوع ندارد.رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی گفت: رویانیان درخواست دیگری هم برای راه‌اندازی یک شهر الکترونیکی در قشم مطرح کرده که پس از بررسی کلیات آن در کمیسیون تنظیم مقررات نتایج آن مشخص خواهد شد.
فرقانی درباره‌ مبلغ پیشنهادی رویانیان برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارتباطات رقمی اعلام نکرد.گفتنی است، رویانیان اول تیر ماه امسال نیز از راه‌اندازی شبکه تلویزیونی پرسپولیس
خبر داده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :