آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29038
تاریخ انتشار : 4 تیر 1392 12:41
تعداد بازدید : 408

رگولاتوری: داتك اجازه ارایه وايمكس ندارد

سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام كرد که تنها چهار شركت ارتباطات مبين نت در تمامي استان ها، خدمات ارتباطي ايرانسل در شش استان، مشاركتي سيار اصفهان و رايانه دانش گلستان در يك استان، مجوز ارایه خدمات ارتباطي بي سيم مبتني بر فناوري وايمكس در كشور را از سوي رگولاتوري دارند و فعاليت شركت انتقال داده هاي رهام داتك در زمينه ارایه سرويس وايمكس غیرمجاز است.

فناوران- حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در این باره گفت: در حال حاضر شركت ارتباطات مبين‌نت در 129 شهر، شركت خدمات ارتباطي ايرانسل در 33 شهر، شركت مشاركتي سيار اصفهان در يك شهر به بيش از 800 هزار كاربر، خدمات ارتباطي بي‌سيم مبتني بر فناوري وايمكس را ارایه مي‌كنند.
وي درباره وضعيت ارایه خدمات وايمكس توسط ساير اپراتورها گفت: مطابق پروانه وايمكس، دارندگان پروانه PAP در سال اول فعاليت و با استفاده از موافقت اصولي شبكه بي‌سيم مبتني بر فناوري وايمكس، به مدت يك سال مي‌توانند نسبت به ارایه خدمات در اين حوزه اقدام كنند. اما پس از يك سال موظف هستند مطابق شرايط و ضوابط موافقت‌نامه پروانه ارايه وايمكس، از رگولاتوري پروانه دريافت كنند. در غير اين صورت تمامي فعاليت‌هاي ارایه خدمات وايمكس از سوي آنها متوقف مي‌شود.
رضواني گفت: شركت انتقال داده‌هاي رهام‌ داتك با توجه به اين امكان درباره دارندگان پروانه PAP نسبت به ارایه سرويس وايمكس اقدام كرد، اما با توجه به پايان مهلت يك ساله‌اش موظف بود نسبت به دريافت پروانه از رگولاتوري اقدام كند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با غيرمجاز شمردن فعاليت شركت انتقال داده‌هاي رهام داتك در زمينه ارایه سرويس وايمكس افزود: با توجه به اينكه اين شركت در مهلت مقرر، مجوز ارایه سرويس وايمكس را از رگولاتوري دريافت نكرده، مجاز به جذب مشتري و ارایه خدمات در اين حوزه نيست و بايد با مشتريان فعلي خود تسويه حساب كند.
معاون نظارت رگولاتوری گفت: درصورت عدم توجه شركت انتقال داده‌هاي رهام داتك به اخطارهاي رگولاتوري، فعاليت آن در زمينه ارایه سرويس متوقف شده و مشتريان اين شركت مي‌توانند پس از تسويه حساب، خدمات وايمكس را از ساير اپراتورهاي داراي پروانه از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي دريافت كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :