آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29095
تاریخ انتشار : 8 تیر 1392 10:53
تعداد بازدید : 577

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور انجام می دهد

نظرسنجی از صنف برای معرفی مدیران فاوا به رییس جمهور

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برای انتخاب اشخاص اصلح برای مناصب کلیدی حوزه فاوا، با همکاری موسسه فرهنگی پرسش اقدام به برآیندسنجی از فعالان و آگاهان صنفی و تجاری کرده است تا با جمع آوری نظرات آنها پیشنهادات خود را به رییس جمهوری منتخب ارایه کند.

فناوران- کاظم آیت‌اللهی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، با اشاره به جایگاه این سازمان به عنوان نقطه تماس دولت و بخش خصوصی در این حوزه گفت: به‌رغم وجود دیدگاه‌‌های مثبت دولت آینده در زمینه فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات، ما قایل به این حق برای خود به عنوان یک نهاد مردمی فراگیر هستیم که اشخاصی با سابقه و دارای دیدگاه مناسب در خصوص راهبری سکان فاوای کشور را برای مناصب کلیدی پیشنهاد کنیم و در همین خصوص اقدام به نوعی برآیندسنجی میان جمعی از فعالان و آگاهان صنفی و تجاری برای اشخاص اصلح کرده‌ایم. به گفته وی نتایج این برآیند سنجی طی ماه جاری رسما به رییس‌جمهوری منتخب و تیم همراه منعکس خواهد شد و به فراخور موضوع بازتاب رسانه‌ای نیز خواهد یافت.
مدیر موسسه فرهنگی رسانه‌ای پرسش، پیمانکار پژوهشی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز در این باره به فناوران گفت: این موسسه 200 فرد فعال و متخصص در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای معرفی کرده است که از میان آنها 50 تا 100 نفر انتخاب خواهند شد. مجتبی محمودی گفت: از فعالان و صاحب‌نظرانی که مورد تایید سازمان قرار گرفته‌اند، در مورد ویژگی وزیر آینده ICT، از طریق ارسال پرسشنامه نظرسنجی خواهد شد.
وی افزود: پس از جمع‌آوری اطلاعات تحلیل محتوایی صورت می‌گیرد و در نهایت گزارشی از این برآیندسنجی را به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تحویل خواهیم داد.
محمودی با تاکید بر اینکه تمام سوالاتی که از دوستان منتخب پرسیده می‌‌شود مورد تایید سازمان است، گفت: از طریق این برآیندسنجی افراد مناسب برای تصدی پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط سازمان به رییس‌جمهور پیشنهاد خواهد شد.
وی هدف از این کار را اعلام نظرات و خواسته‌های صنف عنوان کرد و افزود: متاسفانه باتوجه به محدودیت زمانی نمی‌توانیم از تمام اعضای صنف ICT نظرسنجی کنیم.
محمودی گفت: انتخاب صاحب‌نظران و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سه‌شنبه هفته پیش شروع شد و تا آخر هفته گزارشی از این برآیندسنجی را به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ارایه خواهیم کرد.
نصر کشور در نظر دارد ضمن استقبال از به کار گماردن نیروی متخصص و دلسوز در حوزه تعامل با فعالان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور پیشنهادات خود را در این زمینه به رییس‌جمهوری منتخب ارایه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :