آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29100
تاریخ انتشار : 8 تیر 1392 11:7
تعداد بازدید : 445

«دعوا» عامل توقف امضای دیجیتال

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری وضعیت امضای دیجیتال در کشور را نامناسب دانست.

ایسنا - محمود لیایی گفت: نزدیک به دو سال است که خود من امضای دیجیتالی‌ام را به ثبت رساندم اما تاکنون از آن یک بار هم استفاده نکرده‌ام.
وی در ادامه علت این وضعیت را فراگیر نشدن امضای دیجیتال در بین عموم مردم عنوان کرد و گفت: عموم مردم چون با این قضیه آشنایی ندارند و به آن اعتماد نکرده‌اند از امضای دیجیتال استفاده نمی‌کنند. اگر چنین قضیه‌ای جا می‌افتاد، مسوولان مالی ادارات باید جزو نخستین کسانی می‌شدند که برای ثبت امضای دیجیتال اقدام می‌کردند اما ما شاهد چنین وضعیتی در کشور نیستیم.
وی افزود: در صورت فرهنگ‌سازی در این زمینه ما از لحاظ بومی‌سازی و پهنای باند آن مشکلی نداریم. باید کاری کرد که مردم به استفاده از این امضا قانع شوند.
لیایی علت اجرایی نشدن امضای دیجیتال در بانک‌ها را دعوای دیرینه بانک مرکزی با قوه قضاییه، وزارت کشور و‌ وزارت بازرگانی دانست و گفت:‌ هر کدام از این نهادها خود را متولی این موضوع می‌دانند برای مثال چون وزارت بازرگانی خود را متولی این قضیه می‌داند، انتظار دارد اطلاعات در این رابطه تحت کنترل این وزارت باشد و اطلاعات را در سرورهای خود ذخیره کند. تا زمانی که این موضوع برطرف نشود ما به چنین مشکلاتی در کشور دچار
خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :