آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29104
تاریخ انتشار : 8 تیر 1392 11:12
تعداد بازدید : 541

طرح تقسیم‌بندی دانشگاه‌های کشور در حوزه فناوری اطلاعات تشریح شد

همکاری وزارتخانه های علوم و ارتباطات برای رفع مشکلات اینترنتی دانشگاه ها

مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم گفت: به منظور توسعه و پیشرفت پروژه های مبتنی بر فناوری اطلاعات و رفع مشکلات این بخش، دانشگاه ها ی کشور به هشت منطقه تقسیم بندی شدند.

خبرگزاری مهر- بابک فرهنگی با بیان اینکه دانشگاه‌های کشور به هشت منطقه در حوزه فناوری اطلاعات تقسیم‌بندی شده است گفت: تمام دانشگاه‌های کشور در حوزه فناوری اطلاعات به هشت منطقه تقسیم شدند، در این تقسیم‌بندی ملاحظات جغرافیایی، گویش زبان و پتانسیل دانشگاه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه هشت منطقه مذکور زیرمجموعه دبیرخانه شورای راهبری فناوری اطلاعات در وزارت علوم قرار دارند، افزود: برای این هشت منطقه هشت دبیر که مدیران کل فناوری اطلاعات دانشگاه‌ها هستند به انتخاب مناطق برای یک سال منصوب می‌شود. دبیر شورای فناوری اطلاعات وزارت علوم درباره وظایف دبیران این مناطق، گفت: این دبیران طرح‌های حوزه ICT، را از مناطق خود دریافت کرده و برای شورای سیاست‌گذاری ارسال می‌کنند، در شورای سیاست‌گذاری مناطق این طرح‌ها مطرح و در صورت تایید به شورای فناوری اطلاعات که رییس آن وزیر علوم است، ارسال می‌شود. فرهنگی در خصوص عضويت دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی ‌کاربردی و آزاد اسلامی ‌در این طرح، گفت: ستاد مركزي اين سه دانشگاه در منطقه یک كشور یعنی تهران و البرز واقع شده است، همچنین یک دانشگاه غیردولتی نيز به نمايندگي از هر استان با تصويب اعضاي مناطق و با عضويت مناطق هشت‌گانه كشور فعالیت می‌کند.
دبیر شورای راهبري فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت علوم درباره مزیت‌های تقسیم‌بندی دانشگاه‌های کشور در حوزه فناوری اطلاعات، گفت: در سايه اجراي اين طرح، فعاليت دانشگاه‌هاي هر منطقه با هدف هم‌افزايي در استفاده از پتانسیل‌های موجود هدفمند شده، موازی کاری در دانشگاه از بین می‌رود، همچنین می‌توان از تمام چالش‌های دانشگاه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات مطلع و نسبت به رفع آن برنامه‌ريزي كرد.
مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم، در خصوص حل مشکلات اینترنتی و اینترانتی دانشگاه‌ها با این تقسیم‌بندی صورت گرفته، گفت: هم‌اکنون در بعضي از دانشگاه‌های کشور شاهد مشکلات زیرساختی هستيم كه با انعكاس آن از طريق دبيران مناطق و طرح در شوراي راهبري فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت متبوع، طي برگزاري جلسات مشترك با وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، نسبت به رفع اين مشكلات اقدام خواهد شد. همچنین با برگزاري جلسات كارشناسي متعدد و بررسي راه‌كارهاي مختلف مقرر شد سرويس‌هاي مورد نياز دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور از طریق شبکه علمی‌ کشور در دسترس جامعه علمي قرار گيرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :