آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29113
تاریخ انتشار : 8 تیر 1392 11:28
تعداد بازدید : 522

رییس انجمن شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی:

وزیر ICT باید استراتژیست باشد

رییس انجمن شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنتی معتقد است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر از نیاز به تخصص باید مدیری قدرتمند و استراتژیست باشد تا برنامه های بلندمدت را تدوین کند و به اجرا بگذارد.

فناوران- مسعود ریاضیات در مورد انتظارات بخش‌خصوصی از وزیر آینده ICT گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های وزیر آینده بازنگری موارد مربوط به فناوری اطلاعات در برنامه چشم‌انداز است تا بتوانیم عقب‌ماندگی خود را در این زمینه جبران کنیم.
وی افزود: از نظر موقعیت جغرافیایی ایران می‌تواند به راحتی تبدیل به ‌هاب خاورمیانه شود و یک گذرگاه اینترنت باشد و درآمدهای بین‌المللی کسب کند. هرچند دیر شده است و کشورهای همجوار جای ما را گرفته‌اند اما نباید ناامید بود و از تلاش دست برداشت.
به گفته ریاضیات هرچه اینترنت با سرعت بالاتر در اختیار فعالان اقتصادی قرار گیرد به طبع رشد اقتصادی به خصوص در زمینه بانکداری الکترونیکی و دولت الکترونیکی بیشتر خواهد شد.
وی گفت: با کم کردن سرعت اینترنت نمی‌توان جلوی خلافکاران را گرفت چون در هر شرایطی آنها کار خود را انجام می‌دهند و تنها مصرف‌کنندگان سالم در معذوریت قرار می‌گیرند.
رییس انجمن شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی تاکید کرد که اگر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها بتواند عقب‌افتادگی برنامه‌های توسعه‌ای را جبران کند خود جای خرسندی دارد.
وی با اشاره به اقدامات وزرای دوران اصلاحات گفت: در آن زمان چهره‌های شاخصی بودند که چه به عنوان وزیر و چه شورای عالی انفورماتیک اقدامات چشمگیری انجام دادند. هریک از این افراد انتخاب شوند با توجه به تجربه کاری موفق خواهند بود.
وی افزود: با توجه به اینکه این افراد با جنبه‌های مختلف کار آشنایی دارند به راحتی با مدیریتی قوی می‌توان مشکلات مربوط به اینترنت را در کشور حل کرد زیرا بستر آن وجود دارد.
ریاضیات معتقد است: برای حل مشکلات اینترنت باید بخش خصوصی را فعال کرد.
وی گفت: در حال حاضر تهیه پهنای باند و دروازهای بین‌المللی برعهده شرکت زیرساخت است. اگر زیرساخت مدیریت اجرایی را داشته باشد و عقد قراردادها و چالش با دنیای خارج را به بخش خصوصی بسپارد اینترنت به مراتب ارزان‌تر خواهد شد.
وی با بیان اینکه وزیر آینده ICT باید بخش خصوصی را فعال‌تر کند، گفت: دولت باید تنها نقش حاکمیتی داشته باشد و کار را به دست بخش خصوصی بسپارد.
رییس انجمن ISPها تقویت جایگاه تشکل‌ها و نهادهای خصوصی را از دیگر مطالبات صنف عنوان کرد و افزود: بسیاری از کارهای دولت به خصوص ارایه مجوزها باید دست تشکل‌های صنفی باشد. به طور مثال کار وزارتخانه این نیست که مجوز PAP صادر کند.
وی اظهار امیدواری کرد که وزیر آیندهICT بتواند مشکلات مربوط به اینترنت را حل کرده و بخش خصوصی را در این زمینه تقویت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :