آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29183
تاریخ انتشار : 9 تیر 1392 10:56
تعداد بازدید : 490

هوشمندسازی تمامی مدارس خاص تهران تا پایان مرداد ماه

معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه تمامی مدارس نمونه دولتی، سمپاد، شاهد و هیات امنایی تهران تا پایان مرداد ماه هوشمندسازی می شوند، گفت: از مهرماه تمامی این مدارس به تجهیزات هوشمندسازی مجهز شده و آماده آغاز سال تحصیلی خواهند بود.

ایسنا- محمود حسینی با بیان اینکه از چهار هزار و 200 مدرسه تهران تاکنون حدود دو هزار و هفت مدرسه هوشمندسازی شده، گفت: تلاش کرده‌ایم که اکثر مدارس را تحت پوشش طرح هوشمندسازی قرار دهیم و در این راستا برخی از مدارس به طور کامل و برخی مدارس تنها برخی از کلاس‌های خود را هوشمندسازی کرده‌اند.
وی گفت: یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های شهر تهران برای سال تحصیلی جدید، هوشمندسازی مدارس خاص با توجه به حضور دانش‌آموزان نخبه و با استعداد در این مدارس است و مقرر شد که تا پایان مرداد ماه تمامی مدارس سمپاد، شاهد، نمونه دولتی و هیات امنایی به طور کامل هوشمندسازی شوند.
معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش شهر تهران افزود: در این راستا آموزش معلمان و حتی دانش‌آموزان در دستور کار مدیریت هوشمندسازی مدارس تهران قرار دارد، هر چند که تلاش می‌کنیم که اکثر مدارس را تحت مدیریت هوشمندسازی قرار دهیم.
به گفته حسینی، برای هوشمندسازی مدارس دولتی نیز با توجه به اعتباراتی که وزارتخانه و استانداری‌ در اختیار مدارس قرار می‌دهد، بخشی از این مدارس نیز هوشمندسازی می‌شوند که در حال حاضر بخشی از تجهیزات در حال ارسال به این مدارس است. البته برای تامین بخش دیگری از هزینه‌های هوشمندسازی در مدارس دولتی، منتظر اعتبارات بودجه 92 هستیم.
وی افزود: همه مدارس شهر تهران در برنامه هوشمندسازی قرار دارند و تاکنون بیش از 60 درصد مدارس را در تمامی مقاطع هوشمند کرده‌ایم.
معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش شهر تهران درباره دریافت وجه نقد از خانواده‌ها در مدارس دولتی برای هوشمندسازی نیز گفت: بر اساس آیین‌نامه‌ای که به مدارس ابلاغ شده، هیچ یک از مدیران حق دریافت وجه نقد اجباری به منظور کمک به هوشمندسازی مدارس را ندارند و این اقدام تنها باید با مشارکت اختیاری خانواده‌ها صورت
بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :