آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29189
تاریخ انتشار : 9 تیر 1392 11:3
تعداد بازدید : 639

ابهامات ورود ایرانسل به بورس بررسی می شود

به گفته معاون وزیر ارتباطات، واگذاری سهام ایرانسل در بورس در مفاد پروانه این اپراتور پیش بینی شده اما در این موضوع ابهام وجود دارد.

خبرگزاری فارس- محمدعلی فرقانی در خصوص وضعیت واگذاری سهام ایرانسل در بورس، گفت: واگذاری سهام ایرانسل در بورس در مفاد پروانه این اپراتور پیش‌بینی شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به‌رغم این پیش‌بینی، اما در این موضوع ابهام وجود دارد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوی گفت: به دلیل این ابهام به زودی موضوع در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با حضور نمایندگان شرکت ایرانسل مطرح و در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود.
گفتنی است، موضوع واگذاری سهام ایرانسل در بورس از زمان پروانه گرفتن این اپراتور مطرح بوده و تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
مدیران این اپراتور معتقدند مطرح شدن واگذاری 20 درصد سهام شرکت ایرانسل در بورس، مربوط به زمان حضور ترکسل در مزایده اپراتور دوم تلفن همراه است و پس از واگذاری پروانه اپراتور دوم به ایرانسل در مورد آن صادق نیست.از سوی دیگر رگولاتوری به نمایندگی از دولت که پروانه اپراتور دوم تلفن همراه را به ایرانسل واگذار کرده خلاف این نظر را دارد.
اما در عین متفاوت بودن نظر رگولاتوری و ایرانسل، هنوز تکلیف این موضوع مشخص نیست و به گفته علیرضا قلمبر دزفولی نزدیک یه دو سال از استعلام ایرانسل از رگولاتوری برای تعیین تکلیف اختیار یا الزام ایرانسل به واگذاری 20 درصد سهام این شرکت در بورس می‌گذرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :