آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29212
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 10:44
تعداد بازدید : 2905

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:

آغاز ثبت نام پزشکان خانواده در 1590.ir

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: پزشکان عمومی که خواستار همکاری با برنامه پزشک خانواده در تهران هستند، از روز شنبه ثبت نام می شوند.

روابط عمومی ‌وزارت بهداشت- دکتر محمدحسن طریقت منفرد گفت: طبق آمار حدود 24 هزار پزشک عمومی‌ در استان تهران و حدود 22 هزار پزشک عمومی‌ در شهر تهران وجود دارند که اگر هر پزشک حدود دو هزار نفر را تحت پوشش بگیرد برای اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران به پنج تا هفت هزار پزشک عمومی ‌نیازمندیم.
وی افزود: هر پزشکی می‌تواند پس از مراجعه به پایگاه www.1590.ir در سامانه ثبت‌نام کند و پس از بررسی شدن مدارکش و دریافت «نام کاربری» و «گذرواژه» برای ورود به سامانه، به ویزیت پایه بیماران بپردازد و به صورت آنلاین حق ویزیت خود را از ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده دریافت کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: هر فردی می‌تواند پزشک خانواده خود را انتخاب کند و هر پزشک نیز تا سقف دو هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
به گفته وزیر بهداشت برای اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور چهار الزام وجود داشت؛ تدوین روش که مهم‌ترین بعد آن مبتنی بر سرانه بودن عملکرد پزشکان است، وجود راهنماهای بالینی که بخش اعظم آن تدوین شده است، منابع مالی لازم که تامین شده است و آمادگی بستر اجرایی در مناطق مختلف کشور.
وی گفت: به جز الزام آخر که در برخی از مناطق کشور هنوز آماده نیست، بقیه الزام‌ها در تهران آماده شده است.
وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به وجود زیرساخت‌ها و امکاناتی که در تهران وجود دارد مشکلی برای اجرای برنامه پزشک خانواده در این شهر نداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :