آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29213
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 10:46
تعداد بازدید : 1404

هدف: بازار آموزش و مصرف کنندگان تلویزیون های سایز بزرگ

«دایا سیستم» ویدیو پروژکتورهای هیبریدی «کاسیو»را به ایران آورد

شرکت «دایا سیستم» نماینده انحصاری محصولات کاسیو در ایران روز جمعه گذشته طی مراسمی در تهران، نسل جدید ویدیو پروژکتورهای کاسیو را به بازار ایران معرفی کرد.

فناوران- امیرحسین شمس‌زاده، مدیرعامل شرکت «دایا سیستم» در این مراسم با تشریح همکاری شرکت‌اش با کاسیو با بیان اینکه دایا سیستم نمایندگی انحصاری تمامی محصولات کاسیو شامل ماشین‌حساب، دوربین، ساعت، صندوق‌های فروشگاهی، بارکدخوان و ویدیو پروژکتور را به همراه خدمات پس از فروش این محصولات در اختیار دارد، از ارایه نسل جدید ویدیو پروژکتورهای هیبریدی این شرکت به بازار ایران خبر داد.
وی گفت: تفاوت این ویدیو پروژکتورها با نمونه‌های معمول در بازار، حذف لامپ جیوه‌ای در آنها و جایگزین کردن آن با لیزر LED است که ضمن کمک به حفظ محیط زیست با حذف جیوه، عمر دستگاه را چند برابر افزایش می‌دهد و ضمنا باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.
وی افزود: هدف‌گذاری اصلی در عرضه این محصول به بازار ایران سیستم آموزشی است. زیرا در مدارس کشور بیش از چهارصد هزار کلاس درس تجهیز نشده وجود دارد که با توجه به نیاز این کلاس‌ها به ویدیو پروژکتورهای سایز کوچک و متوسط، محصول کاسیو گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود.
شمس‌زاده گفت: بازار هدف دیگر برای این ویدیو پروژکتورها، بازار تلویزیون‌های سایز بزرگ خانگی است.
وی افزود: از نزدیک به 17 میلیون خانوار ایرانی که نیاز به تلویزیون دارند، دو درصد (نزدیک به 340 هزار خانوار) مشتری تلویزیون‌های سایز بزرگ هستند. ویدیو پروژکتورهای جدید، کاسیو که از سال 2010 به بازار جهانی معرفی شده، با توجه به کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب می‌تواند رقیب خوبی برای این تلویزیون‌ها محسوب شود.
به گفته وی قیمت تلویزیون‌های سایز بزرگ با کیفیت و امکانات مناسب بالای 20 میلیون تومان است. در صورتی که قیمت این ویدیو پروژکتورها از سه میلیون تومان به بالاست.
شمس‌زاده گفت که کاسیو دو درصد از این بازار را هدف گرفته است.
به گفته وی، در حال حاضر هزینه خرید یک ویدیو پروژکتور بسیار کمتر از خرید یک تلویزیون ۶۰ اینچی است، ضمن آنکه جمع آوری راحت آن باعث شده تا در بسیاری از آپارتمان های کوچک از آن به عنوان تلویزیون استفاده شود.
شمس گفت: فراتر از بصرفه بودن خرید ویدیو پروژکتور به جای تلویزیون، عمر مفید بالا، بی نیازی به هزینه سرویس و عدم استفاده از لامپ جیوه ای، خاموش و روشن شدن سریع، روشن کردن سریع در ۳ ثانیه، راه اندازی آسان، کنترل روشنایی هوشمند به علت دیجیتال بودن و فاید هرگونه ضرر بودن برای چشم، از جمله مزایای استفاده از ویدیو پروژکتور در خانه ها محسوب می شود. در عین حال، این روزها ویدیو پروژکتورهایی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند که از تکنولوژی روز بهره می برند و از لامپ جیوه ای در تولید آن ها استفاده نشده است. پروژکتور های معمولی موجود در بازار نیاز به صرف ۵ دقیقه زمان بابت خنک شدن دستگاه دارند تا بتوان آن ها را خاموش کرد، اما ویدیو پروژکتور های جدید عرضه در بازار که عمدتا محصولات شرکت کاسیو هستند، در کمتر از ۵ ثانیه خاموش و در کمتر از ۳ ثانیه روشن می شوند.
وی، دارا بودن قدرت بلندگو ۱۰ وات، خروجی HDMI ، USB و LAN و برخوردار بودن از قابلیت وایرلس از دیگر مزایای نسل جدید ویدیو پروژکتور های کاسیو اعلام کرد.
در این مراسم، سام پی، مدیر خاورمیانه کاسیو نیز با بیان اینکه این فناوری در اختیار کاسیو است، گفت که برخی شرکت های تایوانی سعی در کپی این فناوری در محصولات خود داشته اند که نتیجه، عرضه محصولاتی با کیفیت پایین تر بوده است.

فناوری هیبریدی ویدیو پروژکتور
ویدیو پروژکتور ها معمولا از چند تکنولوژی مشخص در داخل خود بهره می برند که از میان آن ها LED و لیزر را می توان از رایج ترین ها بر شمرد. ویدیو پروژکتور های مجهز به تکنولوژی LED، در ارائه میزان روشنایی یکسان برای رنگ های متفاوت با مشکل مواجه می شوند. برای مثال در این دستگاه ها، قرمز از آبی روشن تر است و آبی نیز از سبز. البته سازندگان می توانند با اضافه کردن ردیف بیشتری LED این مشکل را بر طرف سازند، اما این اقدام منجر به افزایش سایز ویدیو پروژکتور خواهد شد.
اما اقدامی که کاسیو در نسل جدید ویدیو پروژکتور هایش انجام داده، ترکیب تکنولوژی های موجود در یک دستگاه و رسیدن به مجموعه ای کم نقص بوده است. ویدیو پروژکتورهای هیبریدی کاسیو دارای یک ردیفLED ، یک ردیف لیزر و همچنین یک چرخ گردان هستند. LED وظیفه تولید رنگ قرمز را بر عهده دارد، لیزر رنگ آبی را تولید می کند و چرخ گردان نیز با قرار گرفتن بر سر نور لیزر، رنگ سبز را تولید می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :