آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29222
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:2
تعداد بازدید : 762

فعالیت 30 پارک علم و فناوری و 150 مرکز رشد در کشور

رییس گروه حمایت های مالی و حقوقی فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 30 پارک علم و فناوری، 150 مرکز رشد و حدود سه هزار و 500 واحد فناور با اشتغال 20 هزار نفر فناور در کشور فعالیت می کنند.

ایسنا- حجت‌الله مرادی‌پور گفت: مراکز رشد مراکزی هستند که افرادی با ایده‌های کارآفرینانه در آن حضور می‌یابند که ایده‌های خود را به منظور ایجاد توسعه اقتصادی به مرحله تولید برسانند.
مرادی‌پور درباره پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور، اظهار امیدواری کرد که تا پایان امسال در استان اردبیل نیز شاهد افتتاح پارک علم و فناوری باشیم.
وی درباره اهمیت گسترش پارک‌ها و خوشه‌های فناوری در کشور گفت: با حمایت و پرورش ایده‌ها می‌توان آنها را به کسب و کار تبدیل کرد که باعث ایجاد توسعه اقتصادی در کشور شد.مرادی پور در ادامه با تاکید بر نقش بی‌بدیل دانشگاه جامع علمی- کاربردی در توسعه کارآفرینی در کشور، گفت: دانشگاه کارآفرین باید نقشی اساسی در ایجاد کارآفرینی دانش‌آموختگان و توسعه ثروت در کشور داشته باشد و مدیران مراکز رشد دانشگاهی نیز باید ارتباط صنعت و دانشگاه را شناسایی و آنها را به سمت مراکز رشد هدایت کنند.
وی گفت: خوشه‌های فناوری در دانشگاه‌های علمی- کاربردی باید متناسب با نیاز جامعه طراحی شوند و باعث حل بسیاری از مشکلات در بحث علم و صنعت کشور شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :