آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29224
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:6
تعداد بازدید : 472

رییس سازمان تنظیم مقررات:

امسال پروانه اپراتور دوم پست واگذار می شود

به منظور توسعه پوشش و پايش جغرافيایي، نظارت حداكثري بر باندهاي فركانسي كشور و كنترل و تنظيم فضاي فركانسي، 39 مركز مانيتورينگ راديویي در كشور، در سال 91 تجهيز و راه اندازي شده است.

روابط عمومي سازمان رگولاتوری- محمدعلي فرقاني، معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مراسم بازديد معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري از رگولاتوري با بیان این مطلب گفت: دستيابي به سطوح عالي بهره‌وري در استفاده از طيف فركانس و تامين امنيت و سلامت فضاي فركانسي كشور يكي از اهداف كلان سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویي است كه در راستاي رسيدن به آن، علاوه بر تجهيز و راه‌اندازي مركز مانيتورينگ راديویي، بيش از هشت هزار ايستگاه راديویي را در اتحاديه بين‌المللي ارتباطات (ITU) در سال گذشته ثبت كرده است.
ریيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویي، نظارت بر عملكرد دارندگان پروانه فعاليت در حوزه ICT و رسيدگي به تخلفات را به عنوان يكي از وظايف اين سازمان عنوان كرد و گفت: نظارت مستمر بر وضعيت كيفيت پوشش شبكه سيار در سطح كشور و الزام اپراتورها به توسعه شبكه و ارایه خدمات اجباري عمومي در 550 نقطه فاقد ارتباط در نقاط محروم و روستاها نيز از اقدامات رگولاتوري در سال 91 بود.
وي افزود: دستيابي به بازار رقابتي و متوازن براي ارایه خدمات نوين، فراگير و با قيمت منصفانه در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات به عنوان زيرساخت توسعه همه‌ جانبه كشور يكي از موضوعاتي است كه به عنوان چشم‌انداز كلان رگولاتوري تعريف شده و در راستاي رسيدن به آن پروانه فعاليت در حوزه سرويس‌هاي ارتباطي، فناوري اطلاعات و راديویي و پستي صادر مي‌شود.
فرقاني درباره اعطاي پروانه اپراتور دوم پست گفت: يكي از برنامه‌هاي رگولاتوري در سال جاري اعطاي پروانه اپراتور دوم پست است تا هم بازار فعاليت‌هاي پستي ساماندهي شود و هم به دنبال ايجاد فضاي رقابتي در اين بخش تعرفه‌ها كاهش و كيفيت ارایه خدمات افزايش يابد.
در اين مراسم رحيم ممبيني به همراه برخي از مديران معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري از سالن‌هاي مانيتورينگ آنلاين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویي بازديد كردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :