آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29225
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:7
تعداد بازدید : 589

معاون برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات:

سرمایه گذاری مشترک خارجی از وظیفه زیرساخت نیست

به گفته معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات، در شرح وظایف و مسوولیت های زیرساخت مشارکت در سرمایه گذاری مشترک خارجی دیده نشده از این رو هر سال برای هزینه کرد در پروژه هایی مانند EPEG نیازمند مصوبه مجلس است.

خبرگزاری فارس- عبدالمجید غریب‌رضا با بیان این مطلب گفت: در یکی از بندهای بودجه امسال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت ارتباطات زیرساخت اجازه داده شده تا برای اجرای فیبر نوری پروژه شبکه ترانزیت ارتباطات با شرکت‌ها و کشورهای ذی‌نفع، مشارکت کند.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این حکم در بودجه سال 91 بود و در بودجه سال 92 نیز تکرار شده است.
وی افزود: این کار در طول سال گذشته با مشارکت در کنسرسیوم EPEG که قرار است خط ارتباطی کشور عمان به اروپا را متصل کند، انجام شد و بخشی از این پروژه عملیاتی شده است.
غریب‌رضا افزود: امسال با حکم بودجه سال 92، ادامه این پروژه اجرا می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اینکه برای اجرای پروژه‌های مشارکتی، شرکت زیرساخت چه نیازی به آوردن حکم در بودجه کشور دارد، گفت: در شرح وظایف و مسوولیت‌های شرکت زیرساخت سرمایه‌گذاری مشترک خارجی و این نوع مشارکت دیده نشده است؛ از این رو هر سال برای ادامه این پروژه نیاز به تصویب در مجلس دارد.

فروش 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تامین بخشی از منابع وزارت ارتباطات
غریب‌رضا افزود: براساس بند 24 بودجه سال 1392 کل کشور، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه فروش اوراق مشارکت ریالی داده شده است.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در قانون بودجه سال 91 برای نخستین بار به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه فروش 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت داده شد.
وی همچنین گفت: بخشی از اوراق مشارکت سال 91 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روزهای پایانی سال گذشته از طریق بانک ملی به فروش رفت و بخشی از این اوراق نیز امسال به فروش خواهد رفت.
غریب‌رضا افزود: قرارداد با بانک ملی برای فروش اوراق مشارکت 27 اسفند ماه سال 91 نهایی شد و به این دلیل فرصت کم تمام اوراق مشارکت به فروش نرفت.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته اوراق مشارکت برای اجرای طرح‌های شرکت ارتباطات زیرساخت بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :