آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29227
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:12
تعداد بازدید : 869

یک نماینده کسپرسکی در ایران توضیح داد:

کسپرسکی همچنان به ایرانی ها خدمت می دهد، بدون هیچ تغییری

در پی انتشار اخبار مربوط به حذف نام شرکت های ایرانی از وب سایت جهانی کسپرسکی، مدیرعامل یکی از شرکت های نماینده کسپرسکی در ایران گفت: فعالیت کسپرسکی در ایران همچنان با قدرت ادامه خواهد داشت و به هیچ وجه بحث تحریم مطرح نیست.

فناوران- این مدیر که نخواست نامش فاش شود، درباره به دلایل حذف نام نمایندگان کسپرسکی در ایران از سایت این شرکت گفت: مشکلات به وجود آمده ناشی از تحریم‌ها برای شرکت‌های ایرانی، موضوع جدیدی نیست. شرکت‌های خارجی به ویژه شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات، سال‌هاست با مشکلاتی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی مواجه بوده‌اند. کسپرسکی نیز از این قاعده مستثنی نیست و پس از تحریم‌ها، از طریق شرکت‌های فعال در دوبی، با شرکت‌های ایرانی در ارتباط بوده است. اکنون نیز این ارتباط همچنان برقرار خواهد ماند و تنها تغییر به وجود آمده، حذف نام شرکت‌ها از سایت کسپرسکی است.
وی با تاکید بر اینکه کسپرسکی به بازار ایران احترام می‌گذارد و آن را به عنوان بازاری کلیدی و استراتژیک در منطقه به رسمیت می‌شناسد، گفت: نه تنها تمام لایسنس‌های صادرشده از طرف کسپرسکی برای کاربران و سازمان‌های ایرانی تا آخرین لحظه اعتبار، فعال خواهد بود، که فروش محصولات این شرکت نیز بدون تغییر و مانند سابق در بازار ایران و از طریق نمایندگان این شرکت ادامه خواهد داشت. حتی روابط مستقیم شرکت‌های ایرانی با مقامات کسپرسکی مانند برخورداری از مدیر منطقه‌ای مستقل برای بازار ایران نیز قطع نخواهد شد و مقامات منطقه‌ای کسپرسکی حاضرند برای جلب اعتماد مشتریان به طور مستقیم با آنها به گفت‌وگو بپردازند.
وی با تاکید بر اینکه حذف نام نمایندگان ایرانی در وب‌سایت دیگر شرکت‌های سازنده ضد بدافزار نیز اتفاق افتاده است، گفت: بسیاری از آنتی‌ویروس‌ها در ایران نماینده رسمی ‌دارند اما به دلایل مشابه، از ذکر نام آنها در سایت خودداری می‌کنند. با این وجود این شرکت‌ها همچنان به فعالیت خود در بازار ادامه می‌دهند.
مدیرعامل شرکت نماینده آنتی‌ویروس کسپرسکی در ایران در پاسخ به این سوال که با وجود رفع تحریم محصولات کامپیوتری از سوی آمریکا، چرا تحریم‌ها ادامه دارد، گفت: باید تاکید کنیم که تصور تحریم ایران از سوی کسپرسکی غلط است و ایران و کاربران و سازمان‌های ایرانی به هیچ وجه تحریم نشده‌اند. در مورد خبر رفع تحریم‌ها از سوی آمریکا نیز هنوز در مورد هیچ محصول کامپیوتری این موضوع اعمال نشده است.
وی افزود: متاسفانه حاشیه‌سازی‌ها و جنجال پیش آمده در مورد حذف نام شرکت‌های ایرانی از سایت کسپرسکی، از سوی آنتی‌ویروس‌های رقیب و در راستای رقابت ناجوانمردانه با پرطرفدارترین آنتی ویروس حال حاضر در ایران انجام شده است. به همین دلیل از مشتریان کسپرسکی می‌خواهیم گرفتار این حواشی نشوند و نگرانی از بابت ارایه محصولات و خدمات از جانب کسپرسکی نداشته باشند.
به گفته وی، مشتریان کسپرسکی می‌توانند با مراجعه به نمایندگان این شرکت در ایران، اطلاعات تماس دفتر منطقه‌ای کسپرسکی در دوبی را دریافت و در مورد ادامه حضور این شرکت در ایران پرس‌وجو کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :