آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29230
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:17
تعداد بازدید : 519

نماینده مجلس شورای اسلامی:

دولت آینده با توسعه بخش خصوصی پروژه ها را از ركود خارج کند

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام و همچنین پروژ های تحت عنوان طرح ماندگار، هزینه های بسیار بر دوش دولت آینده گذاشته است، گفت: دولت روحانی باید با تدوین استراتژی مدون با توسعه بخش خصوصی، پروژه ها را از حالت ركود خارج سازد.

ایلنا- رحمانی گفت: ایجاد یک چرخه تشویقی برای ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این بخش در این پروژه‌ها تنها راهکار برون‌رفت از بحران پروژه‌های نیمه‌تمام در دولت بعدی است.
وی افزود: دولت باید تسهیل گر باشد و فعالان صنعتی و کارآفرینان را شناسایی کرده و از آنها بخواهد در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
رحمانی همچنین گفت: متاسفانه طرح‌ها و پروژه‌های بسیاری در دولت‌های گذشته وجود دارند که بسیاری از این پروژه‌ها به علت عدم اتمام، دچار فرسودگی شده‌اند و زمان بهره‌برداری از آنها هم به پایان رسیده و این امر باعث شده که هزینه‌های گزافی بر دولت بعدی گذاشته شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم گفت: بهترین روش این است که دولت با سیاست‌های تشویقی بدون دخالت و تصدی‌گری و با ارایه تدوین برون‌سپاری این پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرده تا این بخش با سرمایه‌گذاری‌های لازم فرآیند تسهیل کار را فراهم سازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :