آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29232
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:19
تعداد بازدید : 499

رییس سازمان امور مالیاتی کشور

28 سال در زمینه توافق مالیاتی با اصناف اشتباه کردیم

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه اصناف به توافق خود با سازمان امور مالیاتی در سال قبل عمل نکردند، گفت: در زمینه توافق مالیاتی با اصناف در 28 سال گذشته اشتباه کردیم، نمی خواهم اشتباه را تکرار کنم.

خبرگزاری فارس- علی عسکری گفت: اصناف نمی‌خواهند اطلاعات هویتی، اطلاعات درآمدی و هزینه خود را بدهند. آنها نمی‌خواهند ثبت‌نام کنند، نمی‌خواهند صندوق پوز نصب کنند، نمی‌خواهند در ارزش افزوده ثبت‌نام کنند، آیا من باید جواب بدهم.وی در پاسخ به این سوال که چرا امسال توافق‌نامه مالیاتی با اصناف تهیه و امضا نشد و تکلیف اصناف چه می‌شود، گفت: توافق دوطرفه است، باید دو طرف با هم توافق کنند، سازمان امور مالیاتی آماده توافق است، اگر دوستان بیایند در چارچوب قانون توافق کنند، ما آماده هستیم، اما خارج از قانون من اختیاری ندارم.
عسکری در مورد صدور برگ تشخیص و مالیات علی‌الراس برای برخی اصناف گفت: یک نفر را معرفی کنید که در چارچوب توافق سال قبل اظهارنامه سازمان مالیاتی داده است و رد شده باشد. حال اگر اصناف به توافق سال قبل عمل نکرده‌اند باید جوابگو باشند. وی افزود: 70 درصد اصناف به توافق پارسال با سازمان امور مالیاتی عمل نکردند، اینها باید از خودشان سوال کنند که چرا به توافق پارسال عمل نکردند.
وی افزود: هر دولتی که بیاید متعلق به جمهوری اسلامی‌ ایران است و فرقی نمی‌کند. قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی‌ ایران هم همان قانون است. هر دولتی بیاید باید در چارچوب این قوانین کار کنند.
وی در پاسخ به اینکه اصناف می‌گویند ما به توافق عمل کردیم و سازمان مالیاتی به توافق عمل نکرده است، گفت: وقتی اصناف به توافق عمل نکردند، سازمان مالیاتی باید رسیدگی کند. دیگر برگ قطعی نمی‌توانیم بدهیم بلکه برای رسیدگی به مالیات باید برگ تشخیص بدهیم.
عسکری افزود: برای خوداظهاری‌ها که اعلام شده است برگ قطعی مالیات صادر کرده‌ایم و مالیات 89 و 90 هم تمام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :