آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29243
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:38
تعداد بازدید : 508

احتمال دوباره برای دریافت مالیات از سپرده های بانکی

رییس سازمان مالیات گفت: منتظر اصلاحیه قانون در مورد مشمول شدن مالیات بر سپرده های بانکی هستیم.

موج- علی عسکری رییس سازمان امور مالیاتی کشور در مورد گلایه صنف طلافروشان از پرداخت مالیات با توجه به نوسانات شدید طلا در سال‌های اخیر گفت: فعالیت برخی فعالان اقتصادی مثل طلافروشان، صرافان، پارچه فروشان، آهن فروشان، فروشندگان لوازم خانگی، پرریسک است این اصناف در زمانی که قیمت‌ها بالا می‌رود، شاد هستند و زمانی که قیمت‌ها پایین می‌آید نگران هستند.
وی افزود: ریسک به مدیریت نیاز دارد، بنابراین گلایه گران و ارزان شدن را مردم نباید جبران کنند. آنها براساس فعالیت خودشان این ریسک را برای فعالیت خود پذیرفتند بنابراین جور فعالیت آنها را مردم نباید بدهند، اگرچه معمولا این جور را مردم
می‌دهند.
عسکری در مورد مالیات بر ارزش افزوده سکه‌های پیش‌فروش شده در دوره اخیر نیز گفت: مالیات بر ارزش افزوده سکه را برای آن بخشی که بانک مرکزی از طریق بانک کارگشایی می فروشد، دریافت
کردیم.
وی گفت: تقریبا در چند ماهه اخیر به آن معنی سکه جدیدی عرضه نشده است چون قیمت‌ها در یک دامنه بالایی تثبیت شده بود و انگیزه‌ای برای افراد به منظور ثبت‌نام برای دریافت سکه وجود نداشت اما از آن تعدادی که در دوره اخیر سکه دریافت کردند در آن مقطع مالیات دریافت کردیم.
رییس سازمان مالیات در مورد مالیات به سپرده‌های بانکی نیز گفت: براساس قوانین موجود فعلا به سپرده‌های بانکی هیچ مالیاتی تعلق نمی‌گیرد مگر اینکه قانونی برای این مورد وضع شود و در اصلاحات قانون این امر مورد لحاظ قرار گیرد. باید منتظر ماند تا ببینیم با اصلاحاتی که در قانون انجام می‌شود، آیا به سپرده‌های بانکی مالیات تعلق می‌گیرد یا خیر.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :