آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29248
تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:44
تعداد بازدید : 672

گمرکات کشور به «ستاگ» وصل شدند

مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اکنون تمامی گمرک های اجرایی کشور به بانک اطلاعاتی سامانه متمرکز تعیین ارزش گمرکی (ستاگ) دسترسی دارند.

روابط عمومی گمرک ایران- رسول کوهستانی‌پژوه در حاشیه برگزاری آموزش منطقه‌ای آشنایی با تعیین ارزش کالا در گمرک بوشهر گفت: 50 گمرک اجرایی کشور که بخش عمده از تجارت کشور را در اختیار دارند، علاوه بر رویت بانک اطلاعاتی، امکان ورود اطلاعات به این سامانه را دارند.
وی افزود: با اتصال گمرکات کشور به این سامانه، ارزش کالاهای وارداتی به صورت آنلاین و به‌روز برای گمرکات قابل دریافت است و تعیین ارزش کالا با سهولت انجام می‌شود.
مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرک ایران به برگزاری دومین کارگاه منطقه‌ای آشنایی با تعیین ارزش کالا در گمرک بوشهر اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییرات قوانین و اعلام آیین‌نامه قانون جدید گمرکی، افزایش دانش تخصصی کارشناسان امور گمرکی، یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی است.
کوهستانی افزود: آیین‌نامه اجرایی قانون جدید امور گمرکی بعد از تصویب نهایی در سال 90، از فروردین ماه امسال لازم‌الاجرا شده است که با توجه جدید بودن آن لازم است کارشناسان امور گمرکی با قوانین روز آشنا شوند تا اجرای امور گمرکی و تشخیصات گمرکی به صورت دقیق انجام شود.
وی تغییرات در سامانه ستاگ را از جمله موضوعات مورد بحث در این دوره آموزشی عنوان کرد و افزود: با توجه به تغییرات جدید اعمال شده در سامانه‌های ثبتارش، آسیکودا گمرکی و ستاگ با یکدیگر متصل و به زودی شاهد تسهیل تجاری در این بخش خواهیم بود.
دومین کارگاه آموزش منطقه‌ای آشنایی با تعیین ارزش کالا با حضور کارشناسان گمرکی استان‌های خوزستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، فارس، کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی استان بوشهر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :