آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29281

رییس مرکز توسعه دولت الکترونیکی:

وزیر فاوا باید فناوری اطلاعات را در اولویت قرار بدهد

رییس مرکز توسعه دولت الکترونیکی با بیان اینکه انتخاب وزیر شایسته ای که برنامه پنجم توسعه را درک کرده باشد، می تواند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به سمت توسعه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیکی هدایت کند، گفت: در حوزه فناوری اطلاعات معضلاتی وجود دارد که باید در دولت یازدهم حل شود.

خبرگزاری مهر- احمد بزرگیان با بیان اینکه سکان فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در اختیار فردی قرار گیرد که تفکرش در بخش IT بر تفکرش در حوزه مخابرات و تلفن همراه ارجحیت داشته باشد، گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید دارای نگرش، تخصص و اعتقاد به توسعه فناوری اطلاعات باشد.
وی با بیان اینکه در دهه پیشرفت و اهمیت پیدا کردن نقش فناوری اطلاعات در تمامی ‌حوزه‌های کشور قرار داریم، گفت: وزیر منتخب ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسیر توسعه فاوا باید دارای نگرش، تخصص و دیدگاه اعتقادی به توسعه فناوری اطلاعات باشد.
بزرگیان افزود: براین اساس می‌توان با تکیه بر تجربیات و توانایی این فرد به اهداف برنامه پنجم توسعه و تحقق دولت الکترونیکی که با سایر حوزه‌های کشور در ارتباط است، دست یافت.
معاون سابق معاونت توسعه‌ مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري با بیان اینکه انتخاب وزیر شایسته‌ای که برنامه پنجم توسعه را درک کرده باشد، می‌تواند وزارت ارتباطات را به سمت توسعه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیکی هدایت کند، افزود: در شرایط کنونی مدیرانی در سطح عالی با این ویژگی‌ها وجود دارند و طی چند سال اخیر نیز با توسعه شبکه ملی اطلاعات و اجرای طرح‌های ملی بر پایه تعامل سازنده با بدنه ICT کشور این مساله مشهود است.
بزرگیان با تاکید براینکه در بخش موبایل و تلفن ثابت مشکلی وجود ندارد، گفت: در حوزه فناوری اطلاعات معضلاتی وجود دارد که باید در دولت یازدهم این مسایل حل شود.
وزیر ارتباطات مهم‌ترین فرد کابینه است
در همین زمینه رییس کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی‌ نیز گفت: وزیر ارتباطات و فناوري اطلاعات منتخب باید یک مدیر استراتژیک سطح بالا باشد که به مسایل فناوری اطلاعات، مخابرات و ارتباطات اشراف کامل داشته باشد.
رضا رحمانی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را مهم‌ترین فرد در کابینه دولت دانست و گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک وزارتخانه فرابخشی است که بسیاری از نهادها و سازمان‌ها باید در بستر این وزارتخانه فعالیت داشته باشند.
وی افزود: خدمات بهتر این وزارتخانه منتج به تسهیل در ارایه خدمات، کاهش فساد مالی، كاهش آلودگی هوا و ترافیک و در نهایت جلب رضایت جامعه می‌شود.
رحمانی با تاکید بر اینکه انتخاب وزیر ارتباطات برای دولت یازدهم باید با کار کارشناسی گسترده صورت گیرد، گفت: فردی که در این جایگاه قرار می‌گیرد، لازم است یک مدیر استراتژیک سطح بالا باشد که به مسایل فناوری اطلاعات و ارتباطات و پروژه‌هاي فعلي اشراف کامل داشته باشد.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی‌ با تاکید بر اینکه چنین مدیری می‌تواند تعامل مناسبی با دولت و مجلس داشته باشد، گفت: در شرایط حاضر در میان مدیران فعلی، افرادی با این ویژگی‌ها وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :