آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29297

ثبت سه بعدی لحظه های زندگی با آیفون

دو مخترع آمریکایی ابزاری ساخته اند که می تواند آیفون را به یک دوربین فیلمبرداری و پخش تصاویر و ویدیوهای سه بعدی تبدیل کند.

خبرگزاری مهر- جو هیتزبرگ و ایتان لوری از سیاتل آمریکا ابزاری را ساخته‌اند تا کاربران بتوانند تجارب خود را به صورت سه‌بعدی به اشتراک بگذارند.
کاربران می‌توانند تلفن خود را وارد این دستگاه کرده و فیلمبرداری را آغاز کنند. این دستگاه از آیفون‌های 4، 4S، 5 و آیپاد تاچ پشتیبانی می‌کند.
دستگاه پاپ از آینه‌ها برای ثبت دو تصویر با استفاده از تک دوربین آیفون استفاده می‌کند. وقتی که از نمایاب دستگاه نگاه کنید، لنزها دو ویدیو را ترکیب کرده تا یک ویدیو سه‌بعدی و واضح تولید
کنند.
این فرآیند از آنجایی عملی می‌شود که آینه‌ها با فاصله عرض چشم قرار گرفته بنابراین تصاویر ارایه شده توسط چشم راست و چپ به صورت مستقل مشاهده می‌شود.
نمایاب دستگاه پاپی تصاویر را طوری جدا می‌کند که چشم راست کاربر تصاویر گرفته شده توسط آینه راست و چشم چپ وی تصاویر گرفته شده توسط آینه چپ را مشاهده کند. مغز هر دو تصویر را به یک نمای سه‌بعدی تبدیل می کند.
این دستگاه با محتوای سه‌بعدی که پیش‌تر ضبط شده نیز سازگار است و افرادی که کاربر آیفون هستند می‌توانند کلیپ‌های ویدیویی و فیلم‌های سه‌بعدی را با این دستگاه مشاهده کنند.
مخترعات قیمت این دستگاه خود را حدود 45 دلار قیمت‌گذاری کرده و اعتقاد دارند که می‌توان از این نوآوری برای فیلمبرداری عروسی تا خلق کلیپ‌های کوتاه استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :