آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29327

وزیر ارتباطات:

حذف شبکه های ایرانی از ماهواره اینتل ست را پیگیری می کنیم

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدام شرکت خدمات ماهواره اینتل ست برای قطع شبکه های ایرانی طبق اساسنامه سازمان بین المللی ارتباطات ماهواره ای خلاف قوانین و مقررات بین المللی است.

خبرگزاری فارس- محمدحسن نامی در خصوص قطع برنامه‌های شبکه‌های ایرانی از ماهواره شرکت خدمات ماهواره‌ای اینتل‌ست گفت: اقدام شرکت خدمات ماهواره‌ای اینتل‌ست در جلوگیری از پخش شبکه‌های ایرانی از نظر قانونی توجیه ندارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: طبق اساسنامه سازمان بین‌‌المللی ارتباطات ماهواره‌ای این اقدام خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی است.
وی گفت: ما این اقدام را از طریق سازمان ملل پیگیری خواهیم کرد تا جلوی این قبیل اقدامات غیرقانونی گرفته شود. نامی همچنین گفت: قطع برنامه‌های پرس تی وی و العالم نشان می‌دهد که این شبکه‌ها در جذب مخاطب و انتقال مفاهیم و تاثیرگذاری موفق عمل کرده‌اند.
وی گفت: اکنون ما نیز باید امکاناتی را به وجود آوریم که محتوی این شبکه‌ها به دست علاقه‌مندان آشنایی با معارف اسلام و جمهوری اسلامی ایران برسد و در این رابطه طرح‌های جدید ماهواره‌ای در دستور کار است که زمینه انتشار معارف جمهوری اسلامی ایران را بی‌نیاز از خارجی‌ها فراهم می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :