آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29334
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:32
تعداد بازدید : 584

معاون شرکت مخابرات:

تعرفه مکالمات مانند پارسال محاسبه می شود

به گفته معاون شرکت مخابرات ایران، هیچ گونه تغییری در نرخ مکالمات تلفن همراه و تلفن ثابت مشترکان مخابرات اتفاق نیافتاده است و هم اکنون نرخ مکالمات مشترکان مانند سال گذشته محاسبه می شود.

خبرگزاری مهر- داوود زارعیان درباره به آخرین وضعیت نرخ مکالمات تلفن ثابت و موبایل هرگونه تغییری در قیمت‌ها را رد کرد و گفت: هنوز تغییری در نرخ مکالمات تلفن ثابت و همراه ایجاد نشده است. وی با بیان اینکه نرخ مکالمات موبایل مشترکان همراه اول براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باید در تمام کشور بدون جابه‌جایی و یکسان محاسبه شود، افزود: در زمینه یکسان سازی نرخ مکالمات شهری و بین شهری و حذف مبالغ جابه‌جایی در حال ایجاد تغییراتی در سامانه صورت‌حساب‌گیری برای محاسبه دقیق مکالمات هستیم بر این اساس تا به‌روزرسانی این سامانه، قیمت مکالمات مشترکان همراه اول مانند گذشته محاسبه می‌شود. معاون شرکت مخابرات ایران گفت: طبق مصوبه ابلاغی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعرفه میانگین اپراتورها برای یک دقیقه مکالمه باید در تمام کشور به صورت پایه 5/51 تومان محاسبه شود و هم‌اکنون نیز تعرفه موثر مکالمات همراه اول خیلی بیشتر از این نرخ ابلاغ شده نیست و به طور متوسط حدود 52 تومان است؛ با این وجود در حال برنامه‌ریزی و رفع مشکلات فنی برای یکسان سازی نرخ پایه مکالمات همراه اول در تمام کشور هستیم.
زارعیان در مورد موضوع افزایش مبالغ صورت‌حساب‌های این دوره تلفن همراه که توسط برخی مشترکان اعلام شده بود، گفت: آنچه باعث شده که مشترکان همراه اول مبالغ صورت‌حساب‌های خود را بیشتر ببینند، موضوع تغییر وضعیت در دوره‌های درآمدگیری شرکت ارتباطات سیار است که موجب افزایش مبالغ نشده ولی این تصور را در ذهن استفاده کنندگان ایجاد کرده است. وی همچنین گفت: هرگونه افزایش و یا تغییر نرخی قبل از اعمال به مشترکان اطلاع داده می‌شود و براین اساس به مشترکان توصیه می‌شود که برای کسب اطلاع از وضعیت نرخ و قیمت مکالمات از منابع رسمی ‌کمک بگیرند. زارعیان در مورد نرخ مکالمات با تلفن ثابت نیز گفت: مکالمات تلفن ثابت نیز مانند سال گذشته محاسبه می‌شود و تغییری در این تعرفه‌ها ایجاد نشده است.
وی با اشاره به تصمیم شرکت مخابرات ایران برای تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت افزود: براساس دستورالعمل شورای رقابت، شرکت مخابرات مجاز به تغییر نرخ مکالمات براساس مصوبه نغییر قیمت‌ها است و بر این اساس پیشنهاد خود را به شورای رقابت ارایه کرده و منتظر است که این پیشنهاد به تایید این شورا برسد؛ بر این اساس تاکنون نرخ مکالمات تلفن ثابت نیز تغییری نکرده و گران نشده است.
گفتنی است، شرکت مخابرات ایران برای اطلاع مشترکانی که صورت‌حساب بیشتری در قبض یک‌ ماهه فروردین امسال نسبت به قبوض دوماهه قبلی خود مشاهده کرده اند اعلام کرده که این گروه در قبض یک ماهه خود دارای مبلغ بدهی پیشین بوده است. چون قبض دوره ششم سال 91 تا پنج اردیبهشت ماه سال 92 مهلت پرداخت داشته و قبض فروردین ماه در تاریخ دو اردیبهشت 92 محاسبه شده است، بنابراین مشترکانی که تا تاریخ اول اردیبهشت ماه قبض خود را پرداخت نکرده بودند در قبض یک ماهه فروردین دارای بدهی پیشین بوده و به‌زعم خود شاهد افزایش چند برابری برای قبض یک ماهه بوده‌اند. بر این اساس، پرداخت قبوض به صورت ماهیانه اختیاری است و تاریخ مهلت اعلام شده در پیامک‌ها برای آن دسته از مشترکانی است که می‌خواهند با پرداخت قبوض ماهیانه از جوایز آن بهره‌مند شوند. پیامک‌های رایگان فقط به مشترکانی که قبوض ماهیانه را پرداخت می‌کنند تخصیص داده می‌شود.
مشترکان معترض می‌توانند با دریافت ریز مکالمات و مقایسه مبالغ ثبت شده با میزان دقایق کارکرد خود نسبت به تایید این موضوع اقدام کنند و در صورتی که به مبالغ صورت‌حساب خود اعتراضی داشته باشند، باید با مراجعه به امور مشترکان موضوع را پیگیری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :