آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29341
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:41
تعداد بازدید : 493

انتقاد آل‌اسحاق از لیست پیشنهادی برخی اعضای اتاق برای کابینه دولت آینده

موضع اتاق تهران و ایران باید یکی باشد

رییس اتاق بازگانی تهران با انتقاد از انتشار لیست کابینه پیشنهادی دولت یازدهم از سوی برخی اعضای اتاق اظهار کرد که نباید موضع اتاق تهران و ایران با یکدیگر متفاوت باشد.

ایسنا- یحیی آل‌اسحاق با اشاره به انتشار این لیست از اظهار نگرانی رییس اتاق ایران در تماس با وی یاد کرد؛ در لیست پیشنهادی برخی از اعضای اتاق، نهاوندیان برای وزارتخانه‌های اقتصاد یا ارشاد پیشنهاد شده بود.
اظهارات رییس اتاق تهران با واکنش تهیه‌کنندگان لیست مواجه شد به طوری که آنها معتقد بودند به جای تکذیب لیست منتشره بهتر بود اعضای هیات نمایندگان بر سر تهیه‌ یک لیست به توافق می‌رسیدند.
به گفته برخی از اعضای هیات نمایندگان صدای اتاق، صدای تک‌تک فعالان اقتصادی است که به آنها رای داده‌اند.
در همین حال رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه مجموعه کاملی از مطالعات صورت گرفته در اتاق بازرگانی در اختیار رییس‌جمهور منتخب قرار می‌گیرد، گفت: به شرط ایجاد فضا و تدبیر لازم به‌رغم همه محدودیت‌ها، کشور برای یک جهش و پرواز آماده است.
یحیی آل‌اسحاق گفت: برای شکل‌گیری گفتمان عدالت باید همه دست به دست هم بدهیم، آنچه گذشته را فراموش کنیم با همدلی و انگیزه فضای به وجود آمده را حفظ و عملیاتی کنیم و از فضای برنده - بازنده خارج شویم چراکه برنده گفتمانی است که همه مردم خواستار آن بوده‌اند.
وی افزود: به طور کتبی هم اعلام کردیم که تمام اتاق‌‌های باززرگانی کشور و اتاق تهران این آمادگی را دارد با تمام وجود در خدمت دولت باشد، لذا مطالعاتی که در کمیسیون تخصصی و نشست‌های هیات نمایندگان مطرح شده است چه در قالب پروژه‌های پژوهشی و چه آنچه که صراحتا گفته شده، اتاق بازرگانی تهران این آمادگی را دارد تا مطالعات صورت گرفته را برای مشاوره و کمک به دولت یازدهم در اختیار آنها قرار دهد.
آل‌اسحاق گفت: ما بنا داریم مجموعه کاملی را از مطالعات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته را در اختیار رییس‌جمهور منتخب قرار دهیم، چراکه این مطالعات حاصل تجربه و عقل کسانی است که در حوزه عمل و نظر قرار دارند و به زودی تقدیم رییس‌جمهور منتخب می‌شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :