آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29342
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:42
تعداد بازدید : 526

عضو هیات رییسه شورای اصناف:

سازمان مالیاتی به دنبال دریافت مالیات بر ثروت است

عضو هیات رییسه شورای اصناف با انتقاد از نادیده گرفتن توافقات گذشته با سازمان امور مالیاتی گفت: اصناف همیشه آماده توافق سازنده و پرداخت مالیات های قانونی هستند.

ایسنا- ابراهیم درستی با اشاره به سابقه توافقات با سازمان مالیاتی گفت: بیش از 20 سال است که هر ساله اصناف و سازمان امور مالیاتی در محیطی بدون تنش برای پرداخت مالیات اصناف تعامل دوسویه و سازنده داشته و تا امسال کمترین مشکل را در این زمینه داشته‌اند.
وی افزود: از ابتدای امسال تا این زمان که سه ماه از سال می‌گذرد با نامه‌نگاری‌ها و درخواست‌های حضوری خواهان برگزاری جلسه و تواففقات دوسویه هستیم اما برای نخستین بار سازمان امور مالیاتی بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی اصرار دارد که فقط خواسته خودش را اعمال کند.
درستی با بیان اینکه اصناف برای پرداخت مالیات درآمد به هیچ وجه مشکلی ندارند گفت: مشکل اینجاست که سازمان امور مالیاتی می‌خواهد از اصناف مالیات بر ثروت بگیرد و این خلاف عرف و قانون است زیرا در شرایط اقتصادی فعلی باید مالیات بر درآمد را محاسبه و دریافت کنند.
وی گفت: سازمان امور مالیاتی بدون توجه به شعار سال گذشته که حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی بود و همچنین سال جاری به طور خودسرانه با اعمال نظرهای شخصی که مغایر با منویات نظام اتقصادی است دنبال اهداف خاصی بوده که در این میان اصناف به هیچ وجه وارد بازی‌های آنها نخواهند شد و فقط از طریق قانون، مطالبات قانونی خود را دنبال می‌کنند.
عضو هیات رییسه شورای اصناف در خصوص میزان پرداخت مالیات از سوی صنوف مختلف گفت: طبق توافقاتی که هرساله داشتیم اصناف سراسر کشور در کمترین زمان اظهارنامه‌ها را تحویل سازمان‌های مالیاتی می‌دادند.
درستی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: در حال حاضر باید همه در پشت سرگذاشتن دوران گذار اقتصادی کمک کنیم نه اینکه بخواهیم با تصمیم‌گیری‌های شخصی اصناف کشور که بیشترشان تولیدکنندگان سابقه‌دار و تاثیرگذار هستند را از چرخه اقتصاد کشور حذف کنیم.
وی در پایان گفت: انتظار داریم رییس‌جمهوری نسبت به احقاق حق اصناف کشور دخالت کند و مثل همیشه نگذارند حق قانونی صدها هزار تولیدکننده پایمال شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :