آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29343
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:43
تعداد بازدید : 465

در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران عنوان شد:

کمیسیون های اتاق تهران خروجی ندارند

دیروز سی و یکمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران برگزار شد که در آن گزارشی از عملکرد کمیسیون های تخصصی اتاق ارایه و براساس آن بزرگ ترین مشکل این کمیسیون ها بالا بودن تعداد جلسات غیررسمی و قابل استفاده نبودن خروجی کمیسیون ها اعلام شد.

ایسنا- دوست حسینی دبیرکل اتاق بازرگانی تهران درباره عملکرد کمیسیون‌های این اتاق گفت: کمیسیون‌های نهادهای مشورتی برای هیات نمایندگان هستند که رابطه آنها از طریق هیات رییسه است.
دوست‌حسینی با بیان اینکه در اکثر کمیسیون‌ها درباره مباحث روز و مشکلات پیش رو در حوزه کاری بحث می‌شود، افزود: تعامل مثبت با هیات رییسه گزارش‌ها، پیگیری مصوبات کمیسیون‌ها، ارایه نمودار وضعیت از جمله اقداماتی است که در این کمیسیون‌ها انجام می‌شود.
در حالی که کمیسیون‌های اتاق تهران با حضور هفت نفر از اعضا رسمی می‌شود امروز دبیرکل اتاق تهران پیشنهاد رسمی شدن این جلسات با پنج نفر از اعضای خود را ارایه کرد و گفت: براساس آیین‌نامه با حضور هفت نفر از اعضا جلسات کمیسیون‌ها رسمیت می‌یابد که پیشنهاد من این است که این تعداد به پنج نفر کاهش یابد.
دبیرکل اتاق بازرگانی تهران درباره به رسمت نرسیدن جلسات کمیسیون‌های اتاق تهران گفت: تعداد کمیسیون‌ها زیاد است و شرکت در همه آنها برای اعضا دشوار است. همچنین حضور اعضای دولتی در کمیسیون‌های اتاق کمرنگ بوده و برخی از اعضا با توجه به پیگیری‌هایی که برای عضویت در دو کمیسیون می‌کنند دلایل اصلی به رسمیت نرسیدن جلسات هستند.
وی افزود:‌ براساس آیین‌نامه کمیسیون‌های اتاق هر یک از اعضای اتاق بازرگانی تهران می‌توانند در دو کمیسیون عضو شود ولی عضویت در یک کمیسیون الزامی است و من پیشنهاد می‌دهم که یا عضویت هفت نفر در یک کمیسیون به پنج نفر کاهش یافته و یا هر کسی در هر کمیسیونی که دوست دارد حضور یافته و الزامی در عضویت در حداقلی کمیسیون برداشته شود.
دوست‌حسینی درباره راهکارهای افزایش مشارکت اعضای اتاق بازرگانی تهران در کمیسیون‌ها گفت: کاهش تعداد کمیسیون‌ها، برگزار شدن کمیسیون‌ها به صورت ماهیانه، اصلاح آیین‌نامه تشکیل کمیسیون‌ها، تنظیم دستور جلسات مرتبط با مسائل و ارایه گزارش کارشناسی شده توسط مشاوران کمیسیون می‌تواند راهکاری برای افزایش مشارکت باشد.
پدرام سلطانی دیگر عضو هیات نمایندگان نیز در این باره گفت: در دو سال تجربه‌ای که به عنوان مسوول کمیسیون‌ها در اتاق ایران داشتم به این دست یافتم که وقتی می‌شود نتیجه گرفت که موضوعی مستمر پیگیری شود.
وی افزود: خروجی کمیسیون‌ها در اتاق تهران قابل استفاده نیست.
سلطانی با تاکید بر اینکه‌ حضور کارشناسان در کمیسیون‌ها باید پررنگ‌تر شود، گفت: کمیسیون‌هایی موفق هستند که با کارشناسان خود در طول یک ماه موضوعی را پیگیری کنند و بعد کار کارشناسی انجام شده را به هیات رییسه تحویل دهند.
وی همچنین گفت: بهتر است در اتاق بازرگانی تهران کمیسیون‌ها مکلف باشند که اولویت کاری را در نخستین جلسه هر سال مشخص کرده و آن را به صورت ماهیانه به هیات رییسه و هیات نمایندگان بیاورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :