آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29347
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:49
تعداد بازدید : 735

منع استفاده از موبایل در خطوط هوایی انگلیس لغو شد

خطوط هوایی بریتانیا به زودی به نخستین خطوط هوایی اروپایی تبدیل می شود که مسافران آن از هنگام بلند شدن هواپیما با محدودیت خاموش کردن گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های خود روبه رو نیستند.

خبرگزاری مهر- از روز اول ژوئیه (10 تیرماه) وقتی که یکی از هواپیماهای خطوط هوایی بریتانیا بلند می‌شود و به ارتفاع مورد نظر می‌رسد، مسافران می‌توانند از دستگاه‌های الکترونیکی خود استفاده کنند و نیازی نیست که در انتظار فرود هواپیما تمام دستگاه‌های الکترونیکی خود را خاموش نگاه دارند.
خطوط هوایی سایر کشورها نیز تا چندی دیگر این قوانین را تسهیل خواهند کرد.
مسافران به طور عمومی از استفاده وسایل الکترونیکی خود در هواپیما منع می‌شوند، چراکه بیم اختلال در سیستم هواپیما به ویژه هنگام بلند شدن و فرود آمدن وجود دارد.
قوانین جدید خطوط هوایی بریتانیا استفاده از تلفن‌های همراه را درست پس از بلند شدن مجاز کرده است، اما این تغییر قوانین بر زمانی که هواپیما در حال بلند شدن بوده، تاثیرگذار نیست. هنگامی که هواپیما در حال بلند شدن است و تا پیش از رسیدن به ارتفاع سه هزار و 50 متری استفاده از تلفن‌های همراه و دستگاه‌های الکترونیکی همچنان ممنوع است.
این تغییر قوانین در ایالات متحده هنوز در حال بحث و بررسی است.
اختلال الکترومغناطیسی در سیستم‌های هواپیما متداول‌ترین استدلالی است که در رابطه با ممنوعیت تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌های الکترونیکی مطرح می‌شود. از بعد نظری، فرستنده‌های رادیویی فعال چون تلفن‌های همراه، واکی تاکی، رایانه‌های قابل حمل و یا دستگاه‌های بازی می‌توانند در این سیستم‌ها اختلال ایجاد کند. دستگاه الکترونیکی غیر‌فرستنده‌ای نیز تشعشع الکترومغناطیسی صادر می‌کند اگرچه سطح قدرت آن کمتر است و دید نظری می‌توانند بر سیستم‌های الکترونیک هواپیما تاثیرگذار باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :