آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29348
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:51
تعداد بازدید : 537

ساخت ساعت هوشمند توسط هندی ها

یک گروه از دانشجویان هندی کالج با پیشی گرفتن از غول های فناوری چون اپل، گوگل و سونی نخستین ساعت هوشمند خود را عرضه کردند.

خبرگزاری مهر- نخستین ساعت هوشمند جهان که “آندرویدلی” نام دارد مجهز به بلوتوث، جی‌پی‌اس، وای‌فای و دوربین است.
این ساعت 230 دلاری را می توان با وارد کردن یک سیم‌کارت برای انجام تماس‌های تلفنی و ارسال پیام‌های متنی مورد استفاده قرار داد. حافظه داخلی این ساعت 16 گیگابایت است.
اگرچه سایر ساعت‌های هوشمند می‌توانند به صورت بی‌سیم با گوشی‌های هوشمند ارتباط برقرار کنند، ساعت هوشمند اندرویدلی نخستین ساعتی است که به طور کاملا مستقل عمل می‌کند.
آندرویدلی دارای یک صفحه نمایش دو اینچی است و کیفیت تصاویری که با دوربین آن گرفته می‌شود به دو مگابایت می‌‌رسد.
این ساعت هوشمند به نسخه froyo2/2 آندرویید مجهز شده و دارای یک بلندگو، دوربین، میکروفن داخلی است و می‌توان آن را به یک سوکت USB متصل کرد تا به عنوان یک دستگاه ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد.
آندرویدلی ایده چهار دانشجوی هندی است. آنکیت پرادهان توسعه‌دهنده نرم‌افزار، پاونیت سینگ پوری متخصص ارتباطات و آپوروا سوکانت وکیل و سیدهانت واتس نوجوان 17 ساله نخستین ساعت هوشمند جهان را عرضه کرده‌اند.
سوکانت گفت: در بازار محصولات دیگری هم در این زمینه وجود دارد اما اکثر آنها خود را با یک تلفن هوشمند هم‌زمان سازی می‌کنند. اما ما سیستم‌عامل آندرویید را به یک مدار کوچک‌تر منتقل کردیم و یک تلفن قابل پوشیدن ساختیم.
این دستگاه در ستاد جمع کردن بودجه برای پیشبرد یک پروژه به صورت اینترنتی فعال بود اکنون کاربران این ستاد می‌توانند دستگاه‌ها را به رنگ‌های سفید یا سیاه به قیمت 230 دلار سفارش دهند.
شرکت‌های اپل، گوگل و سونی در نظر دارند ساعت هوشمند خود را به زودی عرضه کنند اما تاکنون گزارش‌های تایید نشده‌ای درباره ساعت‌های هوشمند شرکت‌های بزرگ فناوری منتشر شده است.

خبرگزاری مهر- نخستین ساعت هوشمند جهان که “آندرویدلی” نام دارد مجهز به بلوتوث، جی‌پی‌اس، وای‌فای و دوربین است.این ساعت 230 دلاری را می توان با وارد کردن یک سیم‌کارت برای انجام تماس‌های تلفنی و ارسال پیام‌های متنی مورد استفاده قرار داد. حافظه داخلی این ساعت 16 گیگابایت است.اگرچه سایر ساعت‌های هوشمند می‌توانند به صورت بی‌سیم با گوشی‌های هوشمند ارتباط برقرار کنند، ساعت هوشمند اندرویدلی نخستین ساعتی است که به طور کاملا مستقل عمل می‌کند.آندرویدلی دارای یک صفحه نمایش دو اینچی است و کیفیت تصاویری که با دوربین آن گرفته می‌شود به دو مگابایت می‌‌رسد.این ساعت هوشمند به نسخه  froyo2/2 آندرویید مجهز شده و دارای یک بلندگو، دوربین، میکروفن داخلی است و می‌توان آن را به یک سوکت USB متصل کرد تا به عنوان یک دستگاه ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد.آندرویدلی ایده چهار دانشجوی هندی است. آنکیت پرادهان توسعه‌دهنده نرم‌افزار، پاونیت سینگ پوری متخصص ارتباطات و آپوروا سوکانت وکیل و سیدهانت واتس نوجوان 17 ساله نخستین ساعت هوشمند جهان را عرضه کرده‌اند.سوکانت گفت: در بازار محصولات دیگری هم در این زمینه وجود دارد اما اکثر آنها خود را با یک تلفن هوشمند هم‌زمان سازی می‌کنند. اما ما سیستم‌عامل آندرویید را به یک مدار کوچک‌تر منتقل کردیم و یک تلفن قابل پوشیدن ساختیم.این دستگاه در ستاد جمع کردن بودجه برای پیشبرد یک پروژه به صورت اینترنتی فعال بود اکنون کاربران این ستاد می‌توانند دستگاه‌ها را به رنگ‌های سفید یا سیاه به قیمت 230 دلار سفارش دهند.شرکت‌های اپل، گوگل و سونی در نظر دارند ساعت هوشمند خود را به زودی عرضه کنند اما تاکنون گزارش‌های تایید نشده‌ای درباره ساعت‌های هوشمند شرکت‌های بزرگ فناوری منتشر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :