آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29349
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:52
تعداد بازدید : 424

اپل به دنبال ثبت علامت تجاری ساعت هوشمند خود در ژاپن

در حالی که شایعات زیادی درباره نخستین ساعت هوشمند اپل منتشر شده، این شرکت آمریکایی به دنبال ثبت علامت تجاری iWatch در کشور ژاپن است.

سلولارنیوز- مدیر عامل اپل معتقد است که ساخت ابزارهایی که قابلیت پوشیدن داشته باشند، فرصت بزرگی برای تولیدکنندگان است که بتوانند سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهند. بر این اساس شرکت اپل هم اقدام به ساخت ساعت هوشمندی کرده تا بتواند با سونی و گوگل رقابت سخت‌تری را آغاز کند.
گزارش‌ها حاکی است که شرکت اپل قصد دارد نام iWatch را به عنوان ساعت هوشمند در کشور ژاپن به ثبت برساند. سیاست اپل به گونه‌ای است که چند ماه قبل از عرضه رسمی، نام محصولات خود در کشورهای مختلف جهان، به طور مستقل ثبت می‌کند. این اقدام اپل از آن جهت صورت می‌گیرد تا اشخاص یا شرکت‌های حقیقی و حقوقی نتوانند از نام محصولات این کمپانی در راستای کسب منافع اقتصادی استفاده کنند. گفته می‌شود اپل پیش از این هم چند نام تجاری را به ثبت رسانده بود، ولی هرگز محصولی با آن نام‌ها به بازار عرضه نکرد. برای مثال در سال 2009 نام تجاری iSlate توسط این کمپانی ثبت شد ولی هرگز چنین محصولی به این نام توسط اپل عرضه نشد، یا در سال 1988 این شرکت نام تجاری Knowledge Navigator را ثبت کرد، ولی هیچ محصولی با این نام به بازار نیامد.
به هر حال ثبت‌نام تجاری iWatch می‌تواند به این معنی باشد که احتمالا اپل قصد دارد به زودی این محصول را معرفی و عرضه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :