آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29350
تاریخ انتشار : 12 تیر 1392 11:53
تعداد بازدید : 578

گوشی‌های موزیلا در راه است

روباه آتشین در گوشی های هوشمند خانه کرد

شرکت موزیلا در بیانیه ای اعلام کرد که دو شرکت مخابراتی Deutsche Telekom و Telefonica، گوشی های جدید مبتنی بر سیستم عامل فایرفاکس را عرضه می کند.

سلولارنیوز- دو گوشی نخست مبتنی بر سیستم‌عامل فایرفاکس که وارد بازار جهانی می‌شوندOne Touch و Open نام دارند که اولی محصول شرکت فرانسوی آلکاتل است و دیگری توسط شرکت چینی ZTE ساخته شده است. شرکت موزیلا برای عرضه گسترده Firefox OS در بازار جهانی با بیش از 20 شرکت تولیدکننده سخت‌افزارهای موبایلی و اپراتور همراه قرارداد منعقد کرده است. سیستم‌عامل فایرفاکس شامل ابزارهای اجتماعی می‌شود، نقشه آفلاین HERE Maps نوکیا را در خود جا داده است، مرورگر اینترنتی فایرفاکس را در اختیار کاربران می‌گذارد و برای خود یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی دارد.
“جی سولیوان”، مدیر عملیاتی شرکت موزیلا در این باره می‌گوید: عرضه سیستم‌عامل موبایلی فایرفاکس به طور قابل ملاحظه تجربه جدید و متفاوتی را مبتنی بر سیستم وب برای کاربران فراهم می‌کند. این سیستم‌عامل نخستین گوشی‌های هوشمند مبتنی بر وب را در اختیار کاربران می‌گذارد و فناوری‌های اینترنتی را همراه با نوآوری‌های فراوان ارایه می‌دهد.
لازم به ذکر است شرکت مخابراتی Telenor نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل فایرفاکس را اواخر سال جاری میلادی وارد اروپای شرقی و مرکزی می‌کند. گوشی‌های مبتنی بر این سیستم‌عامل در پایان سال جاری میلادی وارد دیگر کشورهای جهان نیز می‌شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :