آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29409
تاریخ انتشار : 15 تیر 1392 10:55
تعداد بازدید : 470

دسترسي به 200 هزار پايان نامه فراهم مي شود

مرکز اطلاعات و مدارک علمی پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران (ایرانداک) نسخه تمام متن بيش از 200 هزار پايان نامه و رساله را در اختيار دانشگاهيان قرار مي دهد.

روابط عمومي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران- بيش از 260 هزار پايان‌نامه در پايگاه ملي پايان‌نامه‌ها (ايرانداك) تا پايان خرداد ماه سال جاري ثبت و نمايه‌سازي شده كه در اختيار جامعه علمی قرار مي‌گيرد.
بر همين اساس، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هايي كه با ایرانداک تفاهم‌نامه همكاري را امضا کرده‌اند، به اطلاعات پايان‌نامه‌ها دسترسي مي‌يابند.
لازم به ذكر است، اين پايان‌نامه‌ها مربوط به 161 موسسه است كه در اختيار پژوهشگاه قرار گرفته است.
گفتني ‌است، نزدیک به 15 هزار پايان‌نامه ايرانيان دانش آموخته خارج از كشور كه تا سال 86 در پايگاه پايان‌نامه‌هاي پژوهشگاه بارگذاري شده‌اند نيز در دسترس قرار گرفته است.
لازم به توضيح است، دسترسی به متن کامل پایان‌نامه‌ها بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین موسسات و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران منعقد شده است خواهد بود و دانشگاه‌ها بر اساس سیاست‌گذاری داخلی خود دسترسی به متن کامل پایان‌نامه‌ها را به استادان و دانشجویان خود خواهند داد.
بر اساس بخشنامه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشجويان موظفند يك نسخه از پايان‌نامه و رساله خود را قبل از فارغ‌التحصیلی به پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران تحويل دهند.
گفتنی است، رونمايي از نسخه الكترونيكی تمام متن 200 هزار پايان‌نامه‌ در روز دوشنبه 16 تير ماه با حضور مسوولان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران انجام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :