fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 29419
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1392 11:9
  تعداد بازدید : 500

  رییس کمیته ارتباطات مجلس:

  کلیات طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی شد

  رییس کمیته ICT مجلس از برگزاری جلسه کارگروه ارتباطات مجلس با مدیران و معاونان وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات و همچنین فعالان بخش خصوصی در این حوزه خبر داد و گفت: در این نشست کلیات طرح ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی و مسوولان دستگاه های ذی ربط پیشنهادات خود را برای ایجاد یک طرح جامع ارایه کردند.

  خبرگزاری خانه ملت- رمضانعلی سبحانی‌فر درباره جزییات این نشست گفت: کلیات این طرح در کمیسیون صنایع و معادن تصویب و به کارگروه ارتباطات مجلس ارجاع شد که در این راستا قرار شد جلساتی با برخی معاونان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش خصوصی، صاحب‌نظران و دانشگاهیان به منظور تبادل نقطه نظرات و پیشنهادات برای این طرح برگزار کنیم که یک جلسه در این راستا هفته گذشته برگزار شد.
  نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: قرار شد مسوولان و مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و فعالان بخش خصوصی نقطه نظرات خود را در حوزه‌های مختلف در جلساتی که در آینده تشکیل خواهد شد، برای ایجاد یک طرح جامع ارایه کنند.
  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به کلیات طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بخشی از طرح در خصوص تشکیل یک ساختار سازمانی موفق است که احتمالا سازمان‌های جدیدی در این مجموعه ایجاد می‌شود.
  وی افزود: همچنین سازمان‌هایی مانند سازمان فضایی، مرکز تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات که در گذشته زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده‌اند و به بخش‌های دیگر انتقال یافتند مجدد در زیر مجموعه وزارت ارتباطات قرار می‌گیرند.
  این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به سایر محورهای طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: محور حقوقی یکی دیگر از موارد طرح مذکور است که در این راستا در بخش‌هایی خلا‌های قانونی دیده می‌شود؛ علاوه بر اینکه بخش‌های نظارتی و کنترلی کمرنگ است و باید بیشتر به این امور پرداخته شود.
  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: حقوق و وظایف دولت به سرویس‌دهندگان و اپراتورها، حقوق سرویس‌دهندگان و اپراتورها به دولت، حقوق خدمات دهندگان در مقابل کاربران و حقوق کاربران در مقابل خدمات‌دهندگان نیز از محورهای دیگر طرح ارتباطات و فناوری اطلاعات است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :