آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29420
تاریخ انتشار : 15 تیر 1392 11:11
تعداد بازدید : 579

رشد 6/4 درآمد بازار جهانی نرم افزارهای سازمانی

بر اساس پیش بینی مرکز تحقیقاتی گارتنر، مجموع هزینه پرداخت شده در بازار جهانی فناوری اطلاعات طی سال ۲۰۱۳ میلادی به 3/7 تریلیون دلار خواهد رسید که نسبت به هزینه 3/6 تریلیون دلاری سال ۲۰۱۲ رشد ۲ درصدی را نشان می دهد.

همکاران سیستم- به گزارش سایت خبری سلولار (cellular-news)، طی فصل گذشته پیش‌بینی مرکز تحقیقاتی گارتنر برای صنعت جهانی IT در سال ۲۰۱۳ بر مبنای دلار آمریکا رشد 1/4 درصدی را نشان می‌داد و هم‌اکنون این رشد ۲ درصد اعلام شده است. کار‌شناسان توضیح دادند که کاهش 1/ 2 درصدی آن به دلیل نوسان ارزش دلار آمریکا در بازار جهانی صورت گرفته است.
گارتنر پیش‌تر اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۳ میلادی شاهد رشد 9/7 درصدی فروش جهانی دستگاه‌های الکترونیکی خواهیم بود که هم‌اکنون این رقم را به 8/2 درصد کاهش داده است. به گفته کار‌شناسان این مرکز فروش جهانی رایانه‌های شخصی که در فصل نخست سال جاری میلادی رخ داد، در فصل دوم هم به همین صورت دنبال خواهد شد که البته پیش‌بینی می‌شود این فرآیند در نیمه دوم سال جاری میلادی اندکی بهبود یابد. البته گفته شده، با توجه به اینکه در نیمه دوم سال جاری دستگاه‌های الکترونیکی جدید وارد بازار می‌شوند، اما باز هم فروش آن‌ها نمی‌تواند کاهش فروش جهانی رایانه‌های شخصی معمولی را جبران کند.
این مرکز تحقیقاتی همچنین پیش‌بینی کرده است که امسال شاهد رشد 8/2 درصدی درآمدهای حاصل از فروش جهانی رایانه‌های لوحی خواهیم بود. این در حالی است که پیش‌بینی شده تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی درآمد حاصل از فروش تلفن‌های همراه در بازار جهانی هم 4/7 درصد افزایش یابد.
در بخش نرم‌افزارهای سازمانی پیش‌بینی شده است که درآمد حاصل از فروش این محصولات در سال ۲۰۱۳ میلادی نسبت به سال قبل رشد 4/6 درصدی داشته باشد. رشد فروش نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به میزان قابل ملاحظه در افزایش فروش ابزارهای تجارت الکترونیکی، ابزارهای اجتماعی و ابزارهای موبایلی صورت می‌گیرد.
همچنین پیش‌بینی شده است که درآمد حاصل از فروش ابزارهای مربوط به محتوای دیجیتالی و سیستم‌های عامل در این سال کاهش یابند و در مقابل بخش خدمات به‌عنوان نرم‌افزار (SaaS) و تفاوت درخواست بازار جهانی برای دستگاه‌های الکترونیکی بر مدل‌ها و بازارهای سنتی اثر مستقیم برجا بگذارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :