آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29430
تاریخ انتشار : 15 تیر 1392 11:33
تعداد بازدید : 803

ایرانی ها دوباره به جیتکس روی خوش نشان می دهند

انتظار می رود هم زمان با کاهش نسبی قیمت دلار و درهم از بعد از انتخابات ریاست جمهوری و امید به باز شدن فضای داخلی و خارجی و رشد اقتصادی، استقبال شرکت های ایرانی برای حضور در نمایشگاه جیتکس دوبی نیز افزایش یابد.

فناوران- محمد ثروتی، رییس هیات مدیره شرکت پارسان و نماینده نمایشگاه جیتکس در ایران با بیان این مطلب گفت: نمایشگاه Gitex امسال سی و سومین دوره خود را سپری می‌کند و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، انتظار افزایش سطح کیفی و کمی ‌آن می‌رود.
وی گفت: در سال گذشته به دلیل افزایش ناگهانی و غیرمنطقی قیمت ارز، حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه Gitex از کاهش 40 درصدی نسبت به سال 90 برخوردار بود اما در سال جاری انتظار می‌رود با کاهش نسبی قیمت ارز، مجددا شرکت‌های ایرانی نگاه مثبتی به حضور در آن داشته باشند.
ثروتی افزود: تاکنون تعدادی شرکت ایرانی به صورت مستقل و با نام ایران در نمایشگاه سال جاری ثبت‌نام کرده‌اند و تعدادی نیز در حال انجام ثبت‌نام هستند.
نماینده جیتکس در ایران ابراز امیدواری کرد که با توجه به بازشدن فضای داخلی و خارجی در عرصه اقتصاد و امیدواری مجدد بخش خصوصی به توسعه فعالیت‌ها و کسب و کارهای‌شان، شرکت‌ها بتوانند از فرصت بسیار مناسب نمایشگاه جیتکس در تعامل با مشتریان خارجی بالقوه بهره ببرند.
ثروتی همچنین در خصوص برپایی غرفه گروهی و رسمی ‌ایران در این نمایشگاه گفت: متاسفانه هیچ نهادی در این خصوص حمایتی نکرده است و تغییرات دولت نیز در سال جاری باعث شده است هیچ مجموعه‌ای برای برپایی پاویون ایران گامی‌ برندارد.
وی ابراز امیدواری کرد با تصویب آیین‌نامه پاویون‌های فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه‌های خارجی و تولی‌گری آن توسط سازمان فناوری اطلاعات، بتوان امسال غرفه‌ای حتی کوچک برای حضور گروهی از شرکت‌های ایرانی در جیتکس برگزار کرد.
به گفته ثروتی در این نمایشگاه پنج روزه که از تاریخ 28 مهر تا دو آبان ماه سال 92 در دوبی برگزار می‌شود تعداد سه هزار و 500 شرکت از بیش از 54 کشور دنیا حضور دارند و بیش از 140 هزار نفر از 144 کشور دنیا از این رویداد مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات بازدید می‌کنند.
علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.gitex.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :