آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29432
تاریخ انتشار : 15 تیر 1392 11:36
تعداد بازدید : 894

درخواست سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از نصرهای استانی

تشکیل کمیته بررسی احراز صلاحیت مشاوران پایه 3 به 2

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از نصرهای استانی خواست با تشکیل کمیته ارزشیابی و احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات با توجه به آیین نامه ارتقای مشاوران از پایه سه به دو نسبت به بررسی مدارک مشاوران متقاضی
اقدام کنند.

فناوران- در راستای دستورالعمل احراز رتبه مشاور و ناظر در قراردادهای انفورماتیکی مصوب 21 اسفند ماه 84 شورای عالی انفورماتیک، کمیته ارزشیابی و احراز صلاحیت مشاوران پایه دو فناوری اطلاعات و ارتباطات نظام صنفی رایانه‌ای هر استانی باید با توجه به آیین‌نامه ارتقای مشاوران از پایه سه به دو نسبت به بررسی مدارک مشاوران متقاضی اقدام کند و مشاوران نیز نسب به ارسال مدارک ذیل به دبیرخانه سازمان اقدام کرده تا در کمیته احراز بررسی و اعلام نتیجه شود.
لازم به ذکر است، مدارک مورد نیاز برای مشاوران متقاضی شامل تحصیلات دانشگاهی به همرا سابقه کار مفید، کار موفق، گواهینامه‌های بازآموزی و یا مهارت حرفه‌ای و صلاحیت عمومی می‌شود.
  در تعریف کار موفق آمده است: کار موفق یعنی پروژه­ای که قرارداد و رضایت­نامه کارفرما مبنی بر انجام موفقیت‌آمیز پروژه به سازمان ارایه و بر حسب لزوم امکان تماس یا بازدید از پروژه میسر باشد، ضمن آنکه مبلغ پروژه کمتر از 100 میلیون ریال نباشد. همچنین یک کار موفق باید به صورت منفرد انجام شده باشد اما کار موفق دیگر می­تواند به صورت مشارکت تیمی در قالب چند پروژه به طوری که مجموع آنها سقف ریالی پروژه را احراز کند، انجام شده باشد.
ملاک بررسی برای کسب امتیاز در بخش گواهینامه­ های بازآموزی و یا مهارت حرفه ­ای شامل مواردی چون گواهینامه­ های دوره ­های آموزشی اجباری و اختیاری، ارایه سوابق حضور مشاورین در سمینارهای آموزشی یا کنفرانس­ های داخلی و خارجی، ارایه سوابق مقالات در سمینارها یا کنفرانس­ ها و ارایه گواهی تدریس دوره­ های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در رشته تخصصی مشاور رتبه سه باشد که در کنار یکدیگر منجر به کسب امتیاز نهایی در این بخش می‌شود. صلاحیت عمومی نیز یعنی نداشتن
محکومیت ­های انتظامی از نوع سه به بالا طی سه سال گذشته.
لازم به ذکر است کمیته احراز برحسب ضرورت خود راسا یا با هماهنگی مشاور اقدام به استعلام از مراجع ذی‌ربط می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :