آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29511
تاریخ انتشار : 16 تیر 1392 12:7
تعداد بازدید : 1074

10 راهکار برای جلوگیری از کند شدن گوشی های آندروییدی

وقتی سیستم عامل آندرویید گوشی با حافظه کند مواجه می شود دچار مشکلات گوناگونی می شود. یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران با آن روبه رو می شوند عدم توانایی در ارسال و دریافت پیام های متنی است. پس وقتی تلفن شما اعلام می کند که ظرفیت حافظه اش پایین است چه کار باید بکنید؟ برای برطرف کردن این مشکل، در اینجا بهترین توصیه ها ارایه شده است.

این راهکار در اصل برای گوشی‌هایی است که با نسخه چهار آندرویید ارایه شده‌اند و ساختار حافظه آنها از بخش‌های متنوعی نسبت به گوشی‌هایی که با ICS (نسخه آندرویید بستنی حصیری) عرضه می‌شوند برخوردار است.
۱- مطمئن شوید که کارت حافظه SD در گوشی شما نصب شده است.
۲- برنامه‌های کاربردی را به کارت حافظه SD انتقال دهید.
توجه: این قابلیت در گوشی‌هایی که با آندرویید 0/4 و بالاتر عرضه می‌شوند در دسترس نیست. برخی از برنامه‌های کاربردی را نمی‌توان به کارت حافظه SD منتقل کرد.
۳- تمام فایل‌های رسانه‌‌ای مانند موسیقی، فیلم و غیره را به کارت حافظه SD انتقال دهید. استفاده از یک برنامه کاربردی برای مدیریت فایل مانند Astro این روند را ساده‌تر می‌کند.
۴- پیام‌های متنی و چندرسانه‌ای را حذف کنید. شما می‌توانید آنها را با استفاده از نرم‌افزارهای شخص ثالث به کامپیوتر بازگردانید.
۵- کش (Cache) و تاریخچه (History) مرورگر اینترنت را خالی کنید. برای این کار، به روش زیر به تنظیمات داخل برنامه مرورگر بروید: (Menu -> More -> Settings).
6- تمام برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید پاک کنید.
۷- همه ابزار‌ها را ببندید. (آنها باتری، پردازنده و حافظه را می‌بلعند)
۸- برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند را نصب نکنید.
۹- در موارد حاد، بهتر است گوشی را ریست کامل کنید (تمام برنامه‌ها و اطلاعات را پاک کنید). به‌ این ترتیب، شما می‌توانید با یک حافظه تمیز و خالی کار را دوباره آغاز کنید. در این مرحله، شما محتوا و برنامه‌های کاربردی مورد نیاز را به‌تدریج به تلفن همراه اضافه کنید تا بتوانید چیزی را که باعث کند شدن حافظه می‌شود راحت‌تر عیب‌یابی و پیدا کنید.
۱۰- از برنامه‌های کاربردی در فروشگاه مجازی آندرویید استفاده کنید تا تنظیمات و چیزهایی که برنامه‌های کاربردی طی روند اجرا در حافظه بارگذاری می‌کنند را دستکاری کنید زیرا برخی از آنها ممکن است در مواقعی که حافظه کند می‌شوند مفید واقع شوند. اما به شما توصیه‌ می‌کنیم تا زمانی که مشکل کندی حافظه را به هر شیوه دیگر حل نکرده‌اید از این برنامه‌ها استفاده نکنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :