آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29594
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:13
تعداد بازدید : 508

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها

نمایشگاه بین المللی امسال واگذار می شود

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ضمن تشریح اهداف نمایشگاه اکسپو میلان گفت: نمایشگاه بین المللی تهران در گروه دوم لیست واگذاری ها قرار دارد و تا پایان سال ۹۲ باید واگذاری آن انجام شود.

خبرگزاری فارس- کاظم اکبرپور در خصوص واگذاری نمایشگاه بین‌المللی افزود: پیش از این واگذاری نمایشگاه در گروه یک واگذاری‌ها قرار داشت اما هم‌اکنون به گروه دوم منتقل شده و معنای آن این است که 20 درصد از مالکیت نمایشگاه به صورت دولتی باقی می‌ماند و 80 درصد دیگر به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: در واگذاری نمایشگاه ابهاماتی وجود دارد که ابهام اول در خصوص ابنیه و ساختمان‌هاست، چراکه برخی از آنها متعلق به سازمان توسعه تجارت است لذا باید به لحاظ قانونی این تفکیک صورت گیرد و دوم آنکه عرصه نمایشگاه استیجاری است و ارزش‌گذاری آن هنوز انجام نشده است.
وی همچنین درباره روند پیشرفت کار در نمایشگاه پرند گفت: اقدامات اولیه نظیر تسطیح، ایجاد رینگ، درختکاری، ایجاد ساختمان اداری و کارگاه‌های عملیاتی انجام شده است اما بقیه امور هنوز صورت نگرفته است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها با بیان اینکه انجام امور مربوط به نمایشگاه پرند به شهرداری تهران مربوط می‌شود، گفت: آن طور که ما انتظار داشتیم بخش خصوصی در نمایشگاه پرند مشارکت نکرد.
اکبرپور با اشاره به نمایشگاه اکسپو میلان گفت: اقدامات مربوط به اکسپو میلان نظیر ثبت‌نام و مکان‌یابی انجام شده است و در خصوص ایجاد مکان مناسب نیست رایزنی‌های فراوانی صورت گرفته و در حال حاضر سالن ایران در جای بسیار مناسبی قرار دارد.
وی افزود: برای طرح سالن ایران فراخوانی را آغاز کرده‌ایم تا بهترین طرح را برای اکسپو میلان در نظر بگیریم.
وی همچنین گفت: محور اصلی اکسپو میلان تغذیه، زمین، انرژی برای حیات است.
اکبرپور گفت: چالش اصلی کره زمین در حال حاضر سهم نابرابر کشورها از تغذیه سالم، محدودیت منابع آبی و همچنین عدم امکان دسترسی به انواع انرژی‌ها است.
وی افزود: تخریب کره زمین، آلوده شدن اقیانوس‌ها و تهدیدات زیست‌محیطی نیز از دیگر مواردی است که در اکسپو میلان مورد تاکید قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :