آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29596
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:17
تعداد بازدید : 938

پیش از خواب موبایل و تبلت را رها کنید

دانشمندان یکی از دلایل بی خوابی و بدخوابی افراد را استفاده زیاد از گوشی های هوشمند و تبلت ها می دانند.

موبنا- اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هنگام خواب آشفته‌اید یا خواب خوبی ندارید، کار با تبلت و گوشی هوشمند را پیش از رفتن به رخت‌خواب کنار بگذارید.
مطالعات نشان داده که آشفتگی هنگام خواب یا بی‌خوابی به دلیل کاهش ملانتونین در بدن رخ می‌دهد که در نتیجه خیره شدن به نمایشگر و نور صفحه نمایش این اتفاق می‌افتد.
اکثر کاربران موقع خواب آخرین کاری که انجام می‌دهند بررسی گوشی تلفن همراه‌شان است که گاهی برای چک کردن پیام‌های ایمیل یا پیامک‌های دریافتی و بررسی شبکه‌های اجتماعی است یا تنظیم ساعت برای بیدار شدن از خواب در هنگام صبح است.
بر این اساس کارشناسان بارها هشدار داده‌اند که تشعشعات ناشی از تلفن‌های همراه روی مغز افراد اثر می‌گذارد و باعث بروز مشکلاتی برای آنها می‌شود.
بر این اساس گفته می‌شود تشعشعات ناشی از تلفن‌های همراه باعث می‌شود زمان بیشتری طول بکشد که فرد به خواب برود و از سوی دیگر میزان خواب عمیق در افرادی که معمولا از گوشی‌های موبایل استفاده می‌کنند کمتر است.
مطالعات نشان داده که فرکانس‌های 884 مگاهرتز بی‌سیم ناشی از تلفن‌های همراه روی خواب افراد تاثیر می‌گذارد و باعث بی‌خوابی و کم‌خوابی
آنها می‌شود.
تحقیقات همچنین نشان داده که سه چهارم افرادی که میانگین سنی 18 تا 44 سال دارند بدون تلفن‌های همراه به رختخواب نمی‌روند و فقط افراد بالای 65 سال گوشی‌های خود را هنگام خواب در اتاق یا فضای دیگری رها می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :