آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29599
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:20
تعداد بازدید : 473

استاد آمریکایی با شکایت از اپل خواستار شد:

فروش آیفون ممنوع شود

یک استاد دانشگاه بوستن از شرکت اپل به اتهام نقص حق اختراع شکایت کرد و خواستار ممنوعیت فروش محصولات این شرکت در آمریکا شد.

خبرگزاری مهر- تئودور دی موستاکاس، استاد دانشگاه بوستن مدعی شده است که وی پوشش گالیوم نیتراید باریکی که اپل روی تراشه‌های نیمه رسانای خود در آیفون، آی‌پد و مک‌بوک ایر استفاده می‌کند را در سال 1995 طراحی کرده است.
وی اکنون به دنبال دریافت غرامت از شرکت اپل است.در این دادخواست که توسط استاد محاسبات الکترونیکی و مهندسی در دانشگاه بوستن ارایه شده آمده است که چندین محصول مدعی علیه شرکت اپل از جمله آیفون 5، آیپد و مک‌بوک ایر دربرگیرنده پوشش‌های باریک نیمه رسانای گالیوم نیتراید است که براساس ثبت اختراع 738 توسط شاکی طراحی شده است.
این دادخواستشرکت اپل خواست شرح تمام منافع، مزایا و سودهای به‌دست آمده براساس نقض حق اختراع ثبت شده به شماره 738 را به دانشگاه ارایه کند.
تئودور دی موستاکاس و دانشگاه بوستن همچنین خواستار دریافت سایر صدمات جانبی و صدمات کلی هستند که این امر صرفا به هزینه‌های وکلا محدود نمی‌شود.
علاوه بر این دانشگاه از دادگاه خواسته است که اپل از فروش این محصولات اپل جلوگیری کند. چراکه توزیع، استفاده و فروش این محصولات نقض حق اختراع محسوب می‌شود.
این استاد دانشگاه مدعی شده است که پوشش‌های نازک نیمه رسانا گالیوم نیتراید را در سال 1995 اختراع کرده و آن را در نوامبر 1997 به شماره 738 ثبت کرده است. این شماره اختراع پوشش‌های نازک گالیوم نیتراید تک کریستالی و شیوه به‌کارگیری آنها را توصیف کرده است. این توصیفات دربرگیرنده استفاده از پوشش‌های مذکور به عنوان مواد نیمه رسانا در دستگاه‌ها و گجت‌هاست.
ماه گذشته یک دادگاه در آمریکا اپل را از فروش محصولات آیفون 4، آیپد، آیپد2 3G به علت نقض حق اختراع شرکت کره‌ای سامسونگ در آمریکا منع کرد. پس از این حکم، به اپل مهلت 60 روزه داده شد تا مانع فروش این محصولات که فناوری 3G سامسونگ را کپی کرده، شود. همچنین در سال 2011، یک گروه 27 هزار نفری از کره جنوبی از شرکت فناوری اپل را برای نقص حریم خصوصی و به دست آوردن اطلاعات محل استقرار کاربران آیفون به دادگاه شکایت کردند. وکیل این گروه اعلام کرد که هدف اصلی این افراد حمایت از حقوق حریم خصوصی است.
دولت کره جنوبی نیز پیش‌تر این شرکت را به پرداخت دو هزار و 600 دلار برای نقص حریم خصوصی جریمه کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :