آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29631

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گیلان اعلام کرد:

ایران در 3 برنامه 5 ساله کاملا الکترونیکی می شود

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: با زیرساخت های ایجاد شده، تا پایان سال شاهد پیاده سازی خدمات الکترونیکی بسیاری مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات خواهیم بود.

 

فناوران - علی حکیم جوادی روز یک‌شنبه در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه جانبه تولید کارت هوشمند ملی در استان گیلان با بیان این مطلب گفت: در طرح جامع راهبردی فناوری اطلاعات کشور سه گام پنج ساله برای طرح کارت هوشمند ملی پیش‌بینی شده است.
وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ایران الکترونیکی، ایران یکپارچه، و ایرانی که در هر مکان و هر زمان قابل دسترس باشد، در سه برنامه پنج ساله اجرایی خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات، با بیان اینکه 23 برنامه راهبردی و 140 پروژه برای اجرای طرح جامع راهبردی فناوری اطلاعات در کشور تنظیم شده است، گفت: سند راهبردی فناوری اطلاعات استان‌ها بر اساس سند چشم‌انداز 20 ساله هر استان تدوین شده است.
وی درباره راه‌اندازی مرکز داده گیلان تا پایان شهریور ماه سال جاری گفت: تمام گام‌ها مبتنی بر اجرای سند جامع راهبردی فناوری اطلاعات در گیلان برداشته شده است.
وی با بیان اینکه سند جامع فناوری اطلاعات توسط بخش خصوصی در گیلان اجرا می‌شود گفت: بخش خصوصی پیشگام فناوری اطلاعات در گیلان است.
وی صدور کارت هوشمند ملی را پایلوتی برای اثبات حاکمیت دولت‌ها دانست و افزود: تعریف جدیدی از دولت‌ها در دنیا ارایه شده است. دولت‌ها در آینده نقش واسطه دارند و بخش خصوصی تصدی‌گری را به عهده دارد و در همین راستا دولت‌ها باید نیاز مردم را مدیریت کنند.
به گفته معاون وزیر ارتباطات در استان گیلان، پنج هزار و 500 اداره و دستگاه اجرایی و 13 هزار کسب و کار وجود دارد که با اجرای شبکه ملی اطلاعات به‌هم متصل می‌شوند.
بر اساس این گزارش، حکیم جوادی پیشتر گفته بود که طبق برنامه‌ریزی‌ها کشور در سه گام پنج ساله در حوزه فناوری اطلاعات تعریف شده است که قدم اول e-Iran است (ایران الکترونیکی)، قدم دوم i-Iran است و در قدم سوم نیز u-Iran تعریف شده است. قدم اول یعنی e-Iran در برنامه پنجم توسعه بود؛ و i-Iran برای برنامه ششم در نظر گرفته شده و u-Iran در برنامه هفتم گنجانده می‌شود که در نهایت به بحث یوفوریا euphoria می‌رسیم؛ بدان معنا که هر کسی در هر جا و در هر زمان در دسترس بوده و به اصطلاح کانکت باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :