آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29634

استقرار دولت الکترونیکی مساوی است با کاهش فساد اداری

رییس مرکز توسعه مدیریت الکترونیک گفت: استقرار دولت الکترونیکی فساد اداری را کاهش خواهد داد.

ایسنا- سید احمد بزرگیان دیروز در مراسم افتتاح پست الکترونیکی شرکت پست، علت فساد اداری را شفافیت نداشتن فعالیت‌ها عنوان کرد و گفت: دولت الکترونیکی می‌تواند فساد اداری را کاهش دهد. شرکت پست هم از این قاعده جدا نیست و با راه‌اندازی این سیستم، فساد اداری مالی کاهش پیدا خواهد کرد.
وی همچنین به اجرای سیستم پرداخت قبوض اشاره کرد و گفت: این سیستم باعث شد تا هزینه‌ها به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند و علاوه بر این در وقت مردم صرفه‌جویی شود و امیدواریم این وضعیت در دولت جدید هم ادامه پیدا کند.
او در ادامه از انتظارات مردم سخن به میان آورد و گفت: مردم به دنبال خدمتی مطمئن، دائمی، دقیق، صریح، شفاف و پیوسته هستند و ما به مدیرانی که دولت الکترونیکی را عملی کنند امتیاز خواهیم داد.
بزرگیان به اهمیت امنیت سرویس‌های پست الکترونیکی اشاره کرد و گفت:‌ بحث امنیت و حریم خصوصی در زمینه فناوری اطلاعات بسیار مهم است و باید تلاش کرد که در این راستا بهترین خدمت ارایه شود.
وی در پایان از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داد که از سیستم پست الکترونیکی شرکت پست به عنوان کارتابل دولت و مردم استفاده خواهد شد؛ البته این موضوع در صورتی عملی می‌شود که به انتظارات از لحاظ امنیتی توجه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :