آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29650
تاریخ انتشار : 18 تیر 1392 11:23
تعداد بازدید : 458

اینتل ناجی سیستم عامل جدید سامسونگ

در پی انتشار اخباری مبنی بر استفاده نشدن از سیستم عامل تایزن و عدم کاربرد روی گوشی های موبایل، شرکت اینتل اعلام کرده که روی این پلات فورم کار می کند.

موبنا- در حالی که خبر منتشره مربوط به مرگ پلات‌فورم تایزن بود، اما این خبر بیشتر روی سامسونگ متمرکز شده بود. با این حال تصاویر منتشر شده از رابط کاربری اینتل برای تایزن نشان از پیشرفت کار اینتل روی پلات‌فورم تایزن دارد.
بر این اساس شرکت اینتل طی بیانیه‌ای اعلام کرده: «اینتل به توسعه تایزن بسیار متعهد است و برای تایزن نقشی منحصر به فرد می‌بیند تا یک سیستم‌عامل جدید باز منعطف و موبایل خلق شود که به توسعه دهندگان امکان "یک بار نوشتن برنامه و اجرای آن روی تعداد زیادی دستگاه" را بدهد. تایزن پشتیبانی وسیعی در سطح صنعت به دست آورده و امسال مراحل مهمی را پشت سر گذاشته که از این جمله انتشار منبع کد تایزن 2/1 تایزن IVI 2/0 و SDK بتای تایزن 2/2 است که به تازگی منتشر شده است.»
از سوی دیگر سامسونگ نیز تعهد خود به تایزن را اعلام کرده و مسابقه app challenge را با جایزه چهار میلیون دلاری برگزار کرده و SDK جدید پلات‌فورم را نیز در همین هفته منتشر کرده است.
بنابراین انتظار می‌رود سامسونگ هم به زودی اطلاعیه‌ای در این باره منتشر کند. اما زمان عرضه محصول نهایی تایزن هنوز اعلام نشده است.
تایزن یک سیستم‌عامل آزاد و متن‌باز برای تلفن همراه است که بر اساس سیستم عامل لینوکس نوشته شده است. این محصول توسط بنیاد لینوکس پشتیبانی می‌شود و توسط انجمن تایزن ارایه شده‌ است. تایزن از سیستم عامل لینوکس سامسونگ (SLP) ساخته شده ‌است. این سیستم عامل شامل تعدادی از ماژول‌های خود همانند مدیریت شبکه را از پروژه می‌گو، آمیزشی از سیستم‌عامل‌های تلفن همراه موبلین ساخته شده توسط شرکت اینتل و ماامو توسط شرکت نوکیا، برگرفته است.چارچوب نرم‌افزار تایزن برای توسعه‌دهندگان سوم شخص بر اساس استانداردهای وبی همچون اچ‌تی‌ام‌ال۵ و فناوری‌های وب است. کیت توسعه نرم‌افزار تایزن توسط سامسونگ تحت یک مجوز مالکیتی انحصاری است و شامل محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار تحت وب، برابرساز، زنجیره ابزار تالیف، کدهای نمونه و مستندات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :