آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29699

مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

پرونده الکترونیکی سلامت، پاشنه آشیل طرح پزشک خانواده است

مدیرکل بیمه های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاشنه آشیل طرح پزشک خانواده در کشور را «پرونده الکترونیکی سلامت» دانست، و گفت: نظام سلامت در کشور باید مبتنی بر IT قوی باشد، بنابراین نیازمند توجیه مردم، پزشکان و مسوولان در این زمینه هستیم.

ایسنا- محمدباقر هوشنگی گفت: انتظار نمی‌رود که یک شبه بسترهای لازم برای اجرای طرح پزشک خانواده فراهم شود اما ما باید به فکر یک تحول فرهنگی عظیم و همگانی در مورد پزشک خانواده باشیم.
مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: مقاومت‌هایی نیز در زمینه اجرای طرح موجود است که سبب می‌شود پزشک خانواده به نحو مطلوب در کشور اجرا نشود.
وی تنها راه نجات از بن بست به وجود آمده در نظام سلامت کشور را طراحی اصولی و علمی ‌پزشک خانواده و اجرایی شدن آن دانست و با بیان اینکه همواره نیازها زیاد و درآمدها محدود بوده است، گفت: باید تعادل را در زمینه نیازها و درآمدها در حوزه درمان برقرار کنیم تا بتوانیم در راستای تحقق درست پزشک خانواده گام برداریم.
وی موضوع درمان برای مردم را یک «جاده یک طرفه» دانست و گفت: در موضوع درمان مردم نقشی در انتخاب ندارند، بنابراین باید نماینده‌ای برای آنها تعیین کنیم که نسبت به بحث درمان آنها پاسخگو باشد و بهترین راه در این زمینه پزشک خانواده است که در دنیا نیز به اجرا درآمده و پاسخگوی نیاز مردم بوده است.
مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه درباره موضوع پرداخت یارانه‌ها در کشور و ایجاد همکاری بین بخشی در آن زمان و ایجاد عزم ملی برای اجرایی شدن آن، گفت: همان‌طور که در زمان تصمیم‌گیری در مورد پرداخت یارانه‌ها همه مسوولان عزم خود را راسخ و با همکاری بین بخشی به اجرای آن طرح کمک کردند، در پزشک خانواده نیز باید این اتفاق بیفتد.
هوشنگی افزود: یک کار فرهنگی- ملی و ایجاد بسترهای IT نیازمند همکاری مردم، پزشکان و سیاست‌گذاران است، هرچند هنوز اتفاق نظر یکسانی در بین سیاست‌گذاران در مورد اجرای پزشک خانواده وجود ندارد و هر کدام از آنها مباحث مختلفی را مطرح می‌کنند به گونه‌ای که در زمان وزارت وزرای مختلف بهداشت (پزشکیان، دستجردی، طریقت) راهکارهای متفاوتی برای اجرای طرح پزشک خانواده عنوان شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :