fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 29706
  تاریخ انتشار : 19 تیر 1392 11:25
  تعداد بازدید : 531

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

  ایران به زودی ماهواره مخابراتی به لایه ژئو پرتاب می کند

  به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به زودی می توانیم ماهواره های مخابراتی خود را در لایه ژئو قرار دهیم و حضور در این لایه برای انتقال دیتا و صوت برای ما یک ضرورت است.

  روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمدحسن نامی با بیان این مطلب گفت: در زمینه‌ دستاوردهای فضایی و حضور در مدار‌ جو؛ کشورها همدیگر را حمایت نمی‌کنند و در واقع کشور ما به صورت مستقل عمل کرده و همواره از دانش استادان و نخبگان خود در زمینه‌ فضایی بهره برده‌ایم.
  وی با بیان اینکه در زمینه فضایی تلاش داریم تمام اولویت‌‌های کشور را هم‌زمان پیش ببریم افزود: سرمایه‌گذاری در بخش فضا در کشور بسیار حایز اهمیت بوده و در این راستا از نخبگان خود در دانشگاه‌های بزرگ کشور مانند صنعتی شریف و امیرکبیر بهره برده‌ایم. نامی گفت: ایران دارای یک پایگاه ثابت فضایی در استان سمنان است و پایگاه‌های مشابهی در حال احداث هستند.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پیشرفت‌های کشورها در زمینه‌های فضایی بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است افزود: این موضوع آن قدر مهم است که در تقسیم‌بندی کشورها به فراملی، ملی، منطقه‌ای، کروی و فراکروی، وضع ژئو پلتیک آنها موثر است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :