آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29717
تاریخ انتشار : 19 تیر 1392 11:42
تعداد بازدید : 540

نیکون گوشی می سازد

شایع شده که شرکت نیکون در حال برنامه ریزی برای ساخت و عرضه گوشی دوربین دار هوشمند است.

موبنا- به نظر می‌رسد تازه‌ترین شرکتی که قصد ورود به بازار گوشی‌های هوشمند را دارد، شرکت معروف تولیدکننده دوربین «نیکون» است.
گزارش‌ها حاکی است که میزان فروش دوربین‌های کوچک جیبی به شدت با کاهش همراه شده و کارشناسان این میزان کاهش را ناشی از افزایش عرضه گوشی‌های هوشمند با دوربین‌های پیشرفته می‌دانند.
تعداد زیادی از مردم با استفاده از گوشی‌های هوشمندشان عکاسی می‌کنند و در طول سال گذشته 750 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر دنیا به فروش رسید و انتظار می‌رود این میزان با رشد بیشتری همراه شود.
به گفته ماکوتو کیمورا، مدیر شرکت نیکون، تمرکز اصلی نیکون روی ساخت دوربین است اما احتمال تغییر استراتژی این شرکت و تمرکز روی بازار بزرگ‌تر وجود دارد.
بر این اساس انتظار می‌رود یکی از برنامه‌های نیکون برای افزایش میزان سهم و رقابت در بازار، ساخت گوشی‌ دوربین‌دار باشد.
کیمورا در ادامه اعلام کرده که شرکت نیکون قصد دارد محصولی خلق کند که مفهوم دوربین را تغییر دهد. البته وی هنوز به شکل رسمی ساخت گوشی دوربین را تایید نکرده اما به زودی جزییات بیشتری درباره محصول جدید نیکون منتشر خواهد شد.
نیکون برگرفته از عبارت کابوشیکی گایشا نیکون، شرکتی چندملیتی است که مقر آن در توکیو پایتخت ژاپن قرار دارد. نیکون در زمینه تولید دوربین عکاسی و عدسی‌های اپتیک فعال است. واحد تحقیقات نیکون همواره پیشتاز جدیدترین فناوری‌ها در طراحی و تولید ملزومات عکاسی از جمله موتورهای اولتراسونیک، نورسنجی سه‌بعدی، مدارهای پرسرعت و پردازنده‌های قدرتمند موتور اتوفوکوس و آخرین فناوری در زمینه اضافه کردن ویدیوپروژکتور در آخرین تولیدات دوربین دیجیتال است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :