آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29718
تاریخ انتشار : 19 تیر 1392 11:43
تعداد بازدید : 1041

شارژ موبایل با هدفون خورشیدی

یک طراح و مهندس صوتی از اسکاتلند اقدام به طراحی هدفونی کرده که می تواند مشکل تمام شدن عمر باتری تلفن ها و تبلت ها را حل کرده و در این رابطه نقش خود را به عنوان یک شارژر خورشیدی ایفا کند.

خبرگزاری مهر- هدفون‌های آن بیت (OnBeat) دارای سلول‌های خورشیدی انعطاف‌پذیری است که در قسمت بالای هدفون کار گذاشته شده و می‌تواند انرژی را از خورشید گرفته و در دو باتری قابل شارژ لیتیوم یون که در قالب هرکدام از گوش‌ها قرار گرفته ذخیره کند. وقتی که یک تلفن و یا یک تبلت به این هدفون متصل می‌شود، این انرژی ذخیره شده برای شارژ دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این هدفون توسط اندرو اندرسون از گلاسکو طراحی شده است. وی نمونه اولیه را به وسیله وصل کردن به یک پنل خورشیدی و پس از آن سلول‌های خورشیدی قابل انعطاف را برای هدفون ساخت. اندرسون اکنون در ستاد جمع‌آوری بودجه کیکاستارتر برای جمع کردن 200 هزار پوند ثبت‌نام کرده است تا بتواند این پروژه را پیش ببرد. این سلول خورشیدی داری 55 سانتی‌متر مربع با ظرفیت شارژ 55/0 ولت است که از سیلیکون پلی کریستال ساخته شده است. براساس تبلیغات ارایه شده در ستاد کیک استارتر، این هدفون موجب می‌شود که دستگاه تمام روز بدون نگرانی از تمام شدن باتری کار کند اما میزان دقیق شارژری که برای دستگاه فراهم می‌کند را ارایه نکرده است. دستگاه جدید می‌تواند شارژ کامل را برای دستگاه تلفن همراه فراهم کند. این تلفن با استفاده از جک هدفون شارژ نمی‌شود بلکه شارژ آن از طریق وصل شدن با استفاده از پورت USB فراهم می‌شود.
وقتی باران می‌بارد، کاربر می‌تواند باتری‌های هدفون خود را با استفاده از این پورت USB که متصل به یک رایانه یا یک سوکت می‌شود شارژ کند. این انرژی را می‌توان برای شارژر تلفن در هنگامی که به برق دسترسی وجود ندارد، به کار گرفت. اندرسون گفت: طی سال گذشته برای ساخت یک دستگاه هدفون تلاش کردم تا نه تنها کیفیت عالی صدا را ارایه کنم بلکه به طور هم زمان بتوانم دستگاه را شارژ کنم. قرار گیری باتری‌های قابل شارژ و صفحه خورشیدی در این هدفون به این معناست که هرکجا می‌روید نیاز نیست نگران باشد که شارژ دستگاه‌تان ممکن است تمام شود.
این مهندس صدا از آنجا که همواره از عمر باتری تلفن همراه خود ناراضی بود تلاش کرد این پروژه را اجرایی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :