آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29724
تاریخ انتشار : 19 تیر 1392 11:50
تعداد بازدید : 495

تجمیع 90 درصد اطلاعات شرکت ها در سامانه الکترونیکی بیمه مرکزی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: صنعت بیمه روز به روز به سمت رقابتی تر شدن پیش می رود که خوشبختانه این مساله با اصلاح ساختارها و آیین نامه ها هم زمان شده است.

بیمه مرکزی- شمس‌الدین حسینی گفت: صنعت بیمه روز به روز به سمت رقابتی‌تر شدن پیش می‌رود که خوشبختانه این مساله با اصلاح ساختارها و آیین‌نامه‌ها هم زمان
شده است.
رییس مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت یکپارچه‌سازی اطلاعات سازمان‌ها و دستگاه‌های کشور، گفت: زیرساخت‌های الکترونیکی بیمه مرکزی شکل مطلوب و قابل قبولی دارد و تجمیع بیش از 90 درصد اطلاعات شرکت‌ها، نشانه آشکار توفیق این مجموعه در تکمیل زیر ساخت‌های الکترونیکی حکایت دارد.
وی با اشاره به تغییر نگاه مردم به صنعت بیمه در طی سال‌های اخیر، گفت: با نگاهی گذرا به آمار درمی‌یابیم که سهم بیمه‌های غیراجباری در سبد خرید بیمه‌ای مردم افزایش یافته که این به معنای عملکرد صحیح بیمه در حوزه فرهنگ‌سازی است.
حسینی گفت: کسب رتبه نخست جهان در شاخص رشد حق بیمه‌های تولیدی، آن هم در دو سال پیاپی، یک موضوع ساده نیست و قطعا یک دستاورد بزرگ محسوب می شود که همه باید به آن افتخار کنیم.
وی گفت: هر فعالیت اقتصادی و حتی اجتماعی که قابل تعریف در مدل‌های بیمه‌ای باشد، باید از پوشش‌های کافی بیمه‌ای بهره‌مند باشد تا فضای تولید و کسب و کار، شاداب‌تر و قابل اعتمادتر شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برخی تحریم‌های صورت گرفته در خصوص فعالیت بیمه‌ای کشور گفت: تحریم‌ها در صنعت بیمه فرصتی را ایجاد کرد تا در ابعاد گوناگون و این صنعت دقت بیشتری داشته باشیم و اهمیت آن را در کارکرد دستگاه‌های دیگر کشور درک کنیم و به تبع آن شرایطی را فراهم بیاوریم که صنعت بیمه‌ای در خور نام و شان مردم بزرگ ایران داشته
باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :