آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29725

معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت:

فولاد، پتروشیمی و دارو به ابزار تجارت الکترونیکی مجهز می شوند

معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت در مراسم رونمایی از طرح ملی بازار هوشمند آهن گفت: این اقدام در راستای تنظیم بازار، ثبات قیمت ها و کاهش هزینه ها انجام می شود.

خبرگزاری فارس- محمدصادق مفتح در مراسم رونمایی از طرح ملی بازار هوشمند آهن‌آلات با اشاره به اینکه امروزه فراهم کردن سرویس‌های الکترونیکی مورد نیاز برای تسهیل فضای کسب و کار بنگاه‌های اقتصادی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: در حال حاضر پرداختن به اصل تجارت الکترونیکی در کشور به یک ضرورت در کشور تبدیل شده است، چراکه برای توسعه اقتصاد و گسترش ارتباط جهانی ناگزیر به این امر هستیم.
وی با بیان اینکه پرداختن به موضوع تجارت کالاهایی که بیشترین عمومیت را در مصرف دارند، نیازمند توجه خاص است، افزود: کالاهایی مثل آهن از این دسته‌اند، چراکه ما در صنعت فولاد با یک بازار 30 هزار میلیارد تومانی در سال مواجه‌ایم که در این زمینه علاوه بر توسعه کیفی بازار نیازمند به‌روز کردن و استفاده از فناوری‌های جدید در این صنعت هستیم تا بتوانیم هزینه‌های مبادله را کاهش دهیم.
مفتح گفت: کشور زمانی با تولید دو میلیون تن فولاد روبه‌رو بوده این در حالی است که امروزه ما در آستانه رسیدن به ظرفیت تولید 45 میلیون تن فولاد هستیم، از این رو باید در زمینه بازار فولاد به توسعه بیشتر فکر کنیم.
وی در ادامه راه‌اندازی این طرح را نقطه عطفی در ارتقای جایگاه تجارت الکترونیکی ذکر کرد و گفت: این سامانه می‌تواند سهم مناسبی را در بازار به خود اختصاص دهد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در مراحل بعدی، اجرای این طرح در حوزه صنعت پتروشیمی و دارو نیز جز برنامه‌هایی است که باید دنبال شود، چراکه به کاهش قیمت تمام شده کالاها برای مصرف‌کننده منجر خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد‌ با انجام این طرح، تولیدکننده ارتباط مستقیمی با مصرف‌کنندگان نهایی پیدا و بتواند در بستری امن و ارزان نسبت به تامین کالای مورد نیاز خود اقدام کند.
معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت گفت: اگر بتوانیم فولاد، پتروشیمی و دارو را مجهز به ابزار تجارت الکترونیکی کنیم، می‌توانیم در غرب آسیا مقام اول را از آن خود سازیم.
وی اقداماتی از این دست را در توسعه تجارت الکترونیکی کشور و ایجاد بازاری شفاف و روشن و با معاملات قابل نظارت موثر دانست و آن را در موفقیت این طرح برای شناسایی و جا انداختن در بازار موثر خواند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :